Home GRADOVIDerventa Zrinjski zaustavio Derventu u Mostaru

Zrinjski zaustavio Derventu u Mostaru

Derventski rukometaši poraženi su u derbiju kola u Mostaru od ekipe Zrinjskog sa 28:22, u okviru 17. kola Premijer lige BiH.

Prvo poluvrijeme pripalo je Mostarcima sa velikih šest rezlike, a rezultat na semaforu bio je 14:8. I u nastavku ništa bolja igra Dervenćana i ne uspjevaju da dođu do svoje igre, te je na sredini drugog poluvremena rezultat bio 21:14. Konačan rezultat u dvorani “Bijeli Brijeg” bio je 28:22 i sa ovom pobjedom Zrinjski je skočio na treće mjesto, na kojem je bila Derventa.

Najefikasniji u redovima Zrinjskog bili su Vistrop i Delić sa po pet pogodaka, dok je Derventu predvodio Šijaković sa šest a pratili su ga Božić, Zekić i Zemunović sa po četiri.

U narednom 18. kolu Derventa dočekuje Konjuh, dok Zrinjski igra u Zenici sa Čelikom.

HMRK Zrinjski – RK Derventa 28:22 (14:8)