Home GRADOVIDerventa Živanić odličan u dresu Maglaja: Tri pogodka u pobjedi nad Borcem

Živanić odličan u dresu Maglaja: Tri pogodka u pobjedi nad Borcem

Nakon što je napustio svoj matični klub i grad Derventu, Davor Živanić debitovao je za Maglaj u premijerligaškom susretu protiv Borca iz Banjaluke.

Maglaj je na domaćem parketu u veoma teškom susretu sa malo pogodaka uspio da slomi Banjalučane i dođe do tri boda. U pobjedi od 19:18 svoj doprinos dao je i Davor Živanić sa svoja tri pogodka koji je bio drugi strijleac svoje ekipe, a pored njega po četiri su postigli Alić i Abdurahmanović.

“Utakmica je bila jakog tempa od prve minute, što se vidi i po rezultatu. Dosta malo golova je viđeno, jer je Borac odigrao jako dobru i kvalitetnu odbranu,  ali uz pomć sjajne publike uspijeli smo da pobjedimo drugoplasiranu ekipu”, kaže Živanić.

Ljudi iz Maglaja dobru su prihvatili ovog Dervenćanina, kao i sama ekipa na čelu sa trenerom Mahmutom Obralićem.

Maglaj jednostavno živi za rukomet i te utakmice, što potvruđuju prepune trbine na domaćim utakmicama. Publika je sigurno najbolja u čitavoj BiH i dosta je drugačije igrati u takvom ambijentu. Navijanje od prve do posljednje minute i oni su sigurno naš osmi igrač i vode nas ka dobrim rezultatima”, zaključio je bivši juniorski reprezenatativac BiH Živanić.

Maglaj će nakon ove pobjede u narednom kolu dočekati upravo ekipu gdje je ponikao Živanić Derventu, koja je u ovom kolu slavila u komšijskom derbiju protiv Doboja sa 27:25.