Home GRADOVIDerventa Završeno Prvenstvo BiH u moto-krosu: Miron sezonu završio na drugom mjestu

Završeno Prvenstvo BiH u moto-krosu: Miron sezonu završio na drugom mjestu

Proteklog vikenda održana je manifestacija ”Zatvaranje sezone i proglašenje pobjednika u moto sportu BiH 2017” u Fojnici, gdje su svoje mjesto pronašli i motociklisti Auto-moto društva/AMD/ “Derventa” iz Dervente.

Dervenćanin Mirosalav Milojević-Miron sa 159 bodova iz četiri utrke, postao je vice-šampion BiH u motokrosu u klasi MX tur.

Na prvoj trci sezone voženoj u Vitezu poečtkom maja, Miron je osvojio 43  boda, da bi krajem mejsaca vozio u Kreševu gdje je osvojio 36 bodova. Nakon toga na trci voženoj 9. avgusta u Rogatici uzeo 44, a na posljednjoj u Bugojnu 36 poena.

“Prošle godine mi je bila debitantska sezona i završio sam treći, ove godine sam se popeo za jednu stepenicu više. Nije lako, borimo se i očekujemo bolji plasman na godinu što ja sam, što u poredku klubova, gdje je u Road Racingu naš klub treći u BiH”, kazao je Miron za Radio Derventa.

Pored Milojevića, visok plasamn u istoj klasi tačnije peto mjesto zauzeo je Saša Gajić, koji je takođe član AMD “Derventa”. Gajić nije vozio prvu utrku sezone u Vitezu, ali je ostale tri u Kreševu, Rogatici i Bugojnu sakpuio 109 poena, što mu je omogućilo visok plasaman u debitantskoj sezoni.

Pored pomenutog dvojca, za AMD “Derventa” tokom sezone vozili su i Dražen Glišić, Ivan Kraljević, Nedeljko Tadić i Miloš Makivić.