Home GRADOVIDerventa Tekstilac u nastavku slomio Leotar

Tekstilac u nastavku slomio Leotar

U okviru 10. kola Prve fudbalske lige Republike Srpske, Teksitlac je dočekao posrnulog hercegovačkog velikana Leotar iz Trebinja i slavio sa velikih 3:0.

U prvih 15. minuta nije bilo ozbiljnijih prilika, gledali smo početno odmjeravanje snaga dva protivnika. Već u 18. minuti faul na ivic šestnaesterca za “Krojače” izvođač je Škorić, ali Jolović ne uspijeva savladati golmana domaćih.

Nakon par miniuta ponovo prilika za Tekstilac, ovaj put prijeti Susaković ali lopta kraj gola. Ponovo u 36. minuti pokušava Susaković, ali lopata završava iznad gola Trebinjaca.

U 40. minuti slobodan udarac za Tekstilac a izvođač je Komlenović koji šalje loptu direkt u golmana gostiju. Na poluvrijeme se odlazi sa rezultatom 0:0.

12116594_1103769112996758_1731389572_o
U nastavku domaći dolaze do svoje igre, već u 48. minuti imaju korner ali bez opasnosti po gol Trebinjaca. Ubrzo zatim uslijedila je kontra Prljete po desnoj starni, ali opet bez gola.

Domaći imaju korner u 53. minuti, nakon što se lopta odbila u šestanestrecu dolazi do Vujanića koji sjajnim volejom za “TV špice” dovodi “Krojače” u vodstvo od 1:0.

Već u 64. minuti na semaforu je bilo 2:0 za Tekstilac a strelac je Škorić, koji je u drugom poluvremnu bio važna karika domaćih. Gosti imaju kontru u 71. minuti, ali lopta završava pored gola iskusnog Plisnića.

Ponovo je u 80. minuti prijetio Škorić ali samo korner za domaće. Nakon gužve kod gola Leotara nespretno je reagova Cicović koji postiže auto gol. Bilo je to velikih 3:0 za Tekstilac u 81. minuti susreta.

Do kraja utakmice smo vidjeli jos par pokušaja na obe strane, ali bez golova. Vrijedi dodati da su gosti u samom finišu dobili crveni karton.