Home GRADOVIDerventa Tekstilac slavio u Prijedoru: Prva pobjeda Jankovića na klupi ‘krojača’

Tekstilac slavio u Prijedoru: Prva pobjeda Jankovića na klupi ‘krojača’

by admin

Fudbaleri derventskog Tekstilca u okviru 5. kola Prve lige slavili su u Prijedoru protiv Rudara sa 1:0.

Nakon prvih 45. minuta mreže su mirovale, a Tekstilac je bio nešto konkretniji. Idealnu sanšu za ‘krojače’ imao je Perić, koji je sam izlašao pred Hamzabegovića koji blokira udarac, nakon čega dolazi do povrede Perića. Zbog teže povrede na glavi, popularni Perke je napustio igru te umjesto njega na teren ušao Vugdalić.

U nastavku Tekstilac dolazi do pogodka. Maksimović je šutirao, a lopta je prilikom velike gužve u šestnaestercu pogodila nekog od igrača, te promjenila smjer i golman Rudara bio je nemoćan. Imali su i domaći priliku preko Davidovića, ali loptu zaustavlja stativa.

Nedugo zatim, sjajnu kontru istrčao je Kukić, izbacio dvojicu igrača Rudara, te uputio udarac ka golu, ali lopta je završila u korneru. Do kraja susreta Tekstilac je sačuvao prednost, te tako upisao prvu ovosezonsku pobjedu.

Tekstilac u narednom kolu dočekuje Alfa Modriču, dok Rudar gostuje u Janji ekipi Podrinja.

FK Rudar Prijedor – FK Tekstilac 0:1 (0:0)