Home GRADOVIDerventa Tekstilac savladao Krupu

Tekstilac savladao Krupu

Na Gradskom stadionu u Derventi, snage su odmjerili FK Tekstilac i FK Krupa. Ovaj meč je privukao veliku pažnju Dervenćana, pa je tako stadion bio ispunjen do posljednjeg mjesta. Utakmica je završena pobjedom domaćina od 3:1, i tako su domaći upisali prvu pobjedu nad Krupom u zvaničnoj utakmici.

Na samom startu protivnici su ispitivali snage. U 8. minuti kontra gostiju po lijevoj strani, lopta ide u šestnaesterac i Krupa dolazi do vodstva od 1:0. Nakon pogodka, gosti nastavljaju agresivno, u dva navrata u posljednjim trenutcima izletao je sa gol linije iskusni Plisnić kako bi sačuvao mrežu „Krojača“.

U 22. minuti dosuđen je faul na ivici šestnaesterca za domaće, fauliran je napadač Glišić. Posljednji igrač odbrane Krupe napravio je faul, i dobio direktan crveni karton.  Slobodan udarac za Tekstilac izvodi Glišić i postiže pogodak za 1:1.

Nakon izjednačenja, domaći kreću agresivnije i u 28. minuti sjajna prilika za Brkovića, ali lopta ide iznad gola. Ponovo Brković prijeti ali golman Ilić brani, korner je za domacće. Velika gužva je bila pred golom gostiju, ali mreža Krupe ostaje sačuvana.

Ponovo je u 32. minut prijetio sjajni Brković, ali lopta završava kraj gola golmana Ilića. Nakon toga i gosti su zaprijetili iz slobodnog udarca, ali lopta završava visoko iznad gola Plisnića.

Opet je mladi Brković u 38. minuti imao priliku, ali je opet na visini zadatka golman Ilić na golu Krupe. Vrijedi istaći da je mladi Brković bio jedan od najboljih pojedinaca na terenu u prvom poluvremenu. Na poluvrijeme se odlazi rezultatom 1:1.

11811419_683880938379214_8975435873142391574_n

Početak drugog poluvremena krenuo je malo mirnije, ali već u 51. minuti sudija je dosudio jedanaesterac za Krupu, ali iskusni Plisnić brani penal i ostavlja „Krojače“ u igri za tri boda. Posle penala za goste, gledali smo malo mirniji meč bez većih prilika, vrijedi izdvojiti dvije prilike za Tekstilac, preko Vujanića i Milakovića.

U 82. minuti prijeti Đukić, ali samo korner za domaće. Nakon kornera velika gužva pred golom Ilića, nabolje se snalazi Milaković i dovodi domaće u vodstvo od 2:1. Stadion u Derventi je eksplodirao, svi su na nogama bili, a klupa „Krojača“ na terenu. Zbog ulazka na teren i rasprave sa sudijom, isključeni su rezervni golman i pomoćni trener Dervenćana.

U 90 minuti kontru za domaće istrčao je Glišić, ali je bio siguran golman Krupe i korner je za domaće. Nakon kornera, odlično se snašao Glišić i postiže pogodak glavom za 3:1 i veliko slavlje u Derventi. Bio je to i konačan rezultat na utakmici. Tekstilac u trećem kolu igra sa  Mladosti u Obarskoj, dok Krupa dočekuje Vlasenicu.