Home GRADOVIDerventa Tekstilac remizirao sa Željezničarem

Tekstilac remizirao sa Željezničarem

Derventski Tekstilac je u okviru 3. kola Prve lige RS remizirao na domaćem terenu sa Željezničarem Sport Tim iz Banja Luke 1:1.

Nakon prvog dijela mreže na Gradskom stadionu su mirovala, uz dvije sjajne prilike Susakovića za Tekstilac.

U nastavku su viđena dva pogodka, a prvo je Jolović u 52. u vodstvo doveo Tekstilac. Nakon toga u 75. gosti dolaze do pogodka preko Kulenovića za 1:1. Samo dvije minute kasnije, sudija pokazuje crveni karton Kovaču iz Tekstilca.

Do  kraja susreta rezultat se nije mijenjao, te su gosti iz Banja Luke uzeli vrijedan bod.

Iz derventskog prvoligaša izrazili su veliko negodovanje na sudijski trio u Derventi, ali i na suđenje u prethodnim utakmicama. Ističu, da je ova utakmica bila vrhunac, te se pitaju šta će biti sa suđenjem do kraja šampionata, ako je ovako tek na početku.

Treba istaći i da se šampionat  smanjuje od naredne sezone, te da ligu napuštaju četiri ekipe, a moguće i pet, u slučaju da bh. elitu napusti klub iz RS.

Dervenćani u narednom kolu na domaćem terenu igraju sa Podrinjem iz Janje.

FK Tekstilac – FK Željezničar  ST 1:1 (0:0)

Stadion: Gradski u Derventi.
Gledalaca 250.
Sudija: Vojislav Vuković (Brčko).
Strijelci: Jolović ‘52 (Tekstilac); Kulenović ‘75 (Željezničar).
Žuti kartoni: Suaković, Komlenović, Duspara, Đekić (Tekstilac); Kuprešak, Avdukić, Šaula (Željezniačr).
Crveni karton: Kovač (Tekstilac).

FK Tekstilac: Pećić, Marić, Jolović, Kovač, Đuričić, Maksimović ( od 82. Đekić), Duspara, Perić, Komlenović, Susaković, Kukić (od 46. Ćorić).

FK Željezničar: Avdkuić, Čolić, Kuprešak, Šaula, Knežević, Kulenović, Bosančić, Marković, Ostojić, Kuzmanović ( od 72. Teodorović), Kalabić.