Home GRADOVIDerventa Rukometni derbi odlučen u drugom poluvremenu

Rukometni derbi odlučen u drugom poluvremenu

Derbi susret 12. kola Premijer lige BiH koji je sinoć odigran u Sportskoj dvorani između derventskog premijerligaša i sarajevske „Bosne“ upotpunosti je opravdao očekivanja. Vrlo borbena utakmica u kojoj je ulog bio lidersko mjesto na tabeli, a u kojoj su se sudarili najbolja odbrana i najefikasniji napad takmičenja, ipak je pripala gositima i to ponajviše zbog „dužine klupe“.

Nakon početnog vodstva gostiju Dervenćani u 4. minuti dolaze do prednosti koju zadržavaju do kraja poluvremena. U prvih 22-23 minuta prednost je konstantno rasla najviše zahvaljujući tandemu Marčeta – Pekić koji su bili nezaustavljivi za protivničku odbranu. U 11. minutu upravo je Pekić pogodio za prednost od dva gola, potom u 17. povećao na tri, da bi Lukić u 22. solo akcijom donio najveću prednost našoj ekipi od četiri gola (11:7). U tim trenucima je i odbrana je bila na visini zadatka, ali je potom uslijedio blagi pad u igri domaćina, neke neshvatljive pogeške iskusnih igrača te vrlo loša igra i u odbrani i u napadu sa igračem više što je poremetilo ritam i onemogućilo ubjedljivije vodstvo. Gosti u 26. minutu dolaze sa igračem manje na – 1, ali se Dervenćani konsoliduju i u poslednjim sekundama zamalo dolaze do tri gola prednosti nakon atraktivnog „cepelina“ Živanića iz teške pozicije, ali je ostalo konačnih 15:13.

U drugom poluvremenu gosti mijenjaju taktiku u odbrani, Pekić dobija „flaster“ što dovodi do poteškoća u organizaciji napada. Početkom nastavka dotad nepogrešivi Marčeta promašuje dva sedmerca, Stanković nije realizovao nekoliko napada i gosti nakon izjednačenja u 36. minuti (16:16) postepeno dolaze do osjetljivije razlike (u 46. minutu tri gola prednosti) koju zadržavaju do kraja utakmice. Domaće je u igri „držao“ Sibinčić koji je preuzeo odgovornost u nastavku, ali je na svako smanjenje zaostatka „Bosna“ imala spreman odgovor, tako da je na kraju zasluženo slavila – 29:27.

Ostaje žal zbog propuštene šanse za prvim mjestom na tabeli, prekinuta je i serija od sedam vezanih trijumfa i dvogodišnji niz pobjeda na domaćem terenu, ali možemo biti zadovoljni zalaganjem i trudom naše ekipe koja je dala sve od sebe pred punom dvoranom protiv kompletnijeg protivnika.