Home GRADOVIDerventa Rukometaši Dervente savladali Krajinu iz Cazina

Rukometaši Dervente savladali Krajinu iz Cazina

by admin

Rukometaši Dervente su u okviru 22. kola Premijer lige BiH slavili na domaćem terenu protiv Krajine iz Cazina rezultatom 35:32.

Dervenćani su dobro otvorili meč imali i nekoliko pogodaka u plusu, ali gosti do kraja poluvremena uspjevaju da se razigraju. Tako su u samom finišu prvog dijela stigli Derventu i rezultat je bio 19:19, ali ipak domaći uspjevaju na odmor otići sa golom prednosti (20:19).

Drugo poluvrijeme Derventa otvara bolje, te su svoju prednost držali konstatno. U 51. minuti susreta  Derventa ima i najveću prednost u nastavku od pet pogodaka (31:26). Domaći su do kraja održali prednost, doduše sa razlikom od tri pogodka za konačnih 35:32. Ovom pobjedom Derventa je izbila na treće mjesto, te ima tri boda više od svojih pratioca Zrinjskog i Bosne.

Najefikasniji kod Dervente bio je Božić sa 10, a pratio ga Šijaković sa sedam, dok je kod Krajine prvo ime bio Savić sa devet pogodaka.

Do kraja regularnog dijela ostala su još četiri kola, a Derventa u narednom putuje u Goražde dok će Krajina u goste lideru Vogošći.

Na početku utakmice od strane Uprave kluba, uručen je poklon dugogodišnjem kapitenu Dervente Zvjezdanu Sibinčiću povodom njegovog današnjeg rođendana.

RK Derventa – RK Krajina 35:32 (20:19)