Home GRADOVIDerventa Rukometaši Dervente osvojili Kup Republike Srpske

Rukometaši Dervente osvojili Kup Republike Srpske

by admin

Rukometaši Dervente ovogodišnji su osvajači Kupa Republike Srpske, a u finalnom meču savladali su Slaviju iz Istočnog Sarajeva  sa 34:28.

Na kraju prvog poluvremna finalnog meča u Sportsko-kulturnom centru, Derventa je imala prednost od sedam pogdaka a rezultat je bio 20:13. Prvo ime kod Dervenćana bio je golman Starčević sa devet odbrana i Božić sa pet pogodka, dok je kod Slavije najbolji bio Vuletić Boris sa četiri pogodka.

Nakon deset minuta igre u nastavku Derventa je i dalje držala prednost od sedam razlike, a na semforu je bilo 26:19. Slavija uspijeva da smanji prednost, te je tako u 47. minuti rezutlat bio 27:23 nakon čega je strateg Drvenćana zatražio tajmaut i domaći  se vraćaju na pet plus. Na kraju konačnih 34:28, te Derventa osvaja Kup.

Najefikasniji kod pobjednika Kupa bio je Starčević sa 14 odbrana, te Božić sa sedam pogodaka, koga su pratili Zekić i Stanković sa po šest. Kod Slavije prvo ime bio je  golman Močević sa 13 odbrana  i Vuletić sa osam pogodaka.

Najbolji igrač turnira je Slaven Šijaković – RK Derventa.
Najbolji strijelac turnira je Boris Vuletić- RK Slavija.
Najbolji golman turnira je Dragan Starčević – RK Derventa.

RK Derventa – RK Slavija 34:28 (20:13)
Sportsko-kulturni centar Derventa
Sudije Marčetić i Dejanović
Isključenja Derventa 3x; Slavija 2x.

RK Derventa: Škrga, Stojić, Starčević, Pejić, Sibinčić 1, Dragičević, Zemunović 4, Milinković 3, Marković 2, Lazić, Stanković 6, Ivanović 3, Šijaković 2, Zekić 6, Božić 7, Nožica. Trener: Dokić Zoran.

RK Slavija: Trapara, Benić 4, Tošić, Vuletić 8, Kovačević, Bujak, Milošević, Močević, V. Lale 1, Tuševljak 2, Luketa 4, Moćić, Trnčić, Vukadin 5, Tešanović 4, S. Lale. Trener: Tešanović Boris.

Kompletnu galeriju fotografija sa Kupa pogledajte OVDJE.

U nastavku susret kroz svih 60 minuta:

1’ Počeo je finalni duel. U prvi napad kreće Slavija. Slavija vodi 1:0. Boris Luketa realizovao prvi sedmerac za goste iz Istočnog Sarajeva.

2’ Borislav Stanković pogađa za 1:1 poslije kontre.

2’ Slavija ponovo stiže do prednosti. Miloš Tešanović 2:1. Dvije minute isključenja za Vladimira Laleta i sedmerac za Dervente. Siguran realizator udarca sa sedam metara je Marković, 2:2.

3’ Derventa stiže do prvog vođstva. Sa krila pogađa Danijel Božić za 3:2. Žuti karton za rukometaša domaćih, Šijakovića. Slavija još uvijek ima igrača manje.

5’ Slavija pornavana na 3:3. Drugi gol postiže Miloš Tešanović, ali poslije brzog centra vraća vođstvo Derventi Šijaković.

7’ 5:3 za Derventu. Strijelac Vukašin Zekić poslije istrčane kontre i asistencije golmana Starčevića koji je odbranio zicer napad ranije.

7’ Mladen Vukadin sada pogađa za 5:4 sa crte, ali ponovo brzi centar i Vukašin Zekić pogađa za 6:4.

8’ Slavija ponovo smanjuje. Boris Vuletić utrčava sa krila i efektno pogađa za 6:5, no Slavija loše brani brze akcije nakon postignutog gola pa Stanković pogađa za 7:5.

9’ Derventa prvi put ima tri gola viška. 8:5, strijelac Danijel Božić nakon brze kontre. Mladen Vukadin postiže svoj drugi gol i Slavija stiže do 8:6.

11’ Presječena kontra Slavije, a onda Danijel Božić svojim trećim golom donosi nova tri gola prednosti, 9:6.

13’ Drugi sedmerac za domaće realizuje Šijaković. 10:6.

14’ Boris Luketa dodaje na crtu za Mladena Vukadina, sa kojim domaći imaju mnogo problema, te ovaj postiže i svoj treći gol, 10:7. Nemanja Ivanović isključenje za Derventu.

15’ Do prvog gola stiže Goran Zemunović. Odličan šut sa desetak metara, 11:7.

16’ Drugi sedmerac za Slaviju, no iskusni Starčević brani i stiže do svoje četvrte odbrane u ovom finalu.

18’ Sa krila neumoljiv Danijel Božić. Njegov četrvrti gol za najveću prednost domaćih, +5. Rezultat je 12:7.

19’ Četrdesetogodišnji Dragan Starčević je sjajan na golu. Peta odbrana, novi zicer. Uzvraća mu i mladi Močević na drugoj strani svojom trećom odbranom.

20’ Upisao je STarčević i šestu odbranu poslije šuta Lukete, no lopta dolazi do Borisa Vuletića koji pogađa, 12:8.

21’ Projektil Ivanovića sa više od deset metara. Derventa vodi 13:8.

22’ Sada se raspucao Boris Vuletić. Treći njegov gol za 13:9.

22’ Brza, tečna akcija Dervente, višak na krilu, i precizan je Milinković, 14:9.

22’ Starčević stiže do sedme odbrane.

23’ Brza kontra Slavije. Ivan Benić na efektan način završava situaciju sa Draganom Starčevićem. Veteran to nije mogao ispratiti. Zoran Dokić traži tajm aut nezadovoljan igrom Dervente, iako vode sa 14:10.

23’ Slavija nema rješenje za Danijela Božića. Peti pogodak ovog rukometaša za 15:10. Ostao je ovaj rukometaš da leži na parketu, žaleći se na zglob, pa je morao intervenisati i doktor domaćih.

24’ Treći sedmerac za Slaviju. Fauliran je Dragan Tošić. Miloš Tešanović prebacuje loptu preko gola. Drugi promašeni sedmerac “Sokolova”.

24’ Dražen Milinković efektno pogađa sa desnog krila. Derventa ima najvećih +6, 16:10. Do osme odbrane stiže i Starčević, a u kontri Nemanja Ivanović stiže do gola. Derventa već ima ubjedljivih sedam razlike, 17:10.

25’ Boris Luketa prekida seriju domaćih, 17:11, no Borislav Stanković sjajno šutira i pogađa za 18:11.

25’ Nepremostiva prepreka je Dragan Starčević za goste. Deveta odbrana ovog veterana na golu Dervente.

26’ Drugi gol Ivana Benića. Ostao je sam na krilu i pogodio za 18:12.

29’ Boris Tešanović traži tajm aut.

29’ Gubi Slavija loptu u napadu, Dražen Milinković istrčava kontru i to je 19:12.

30’ Sjajan cepelin rukometaša Slavije. BOris Vuletić ga završava četvrtim golom, ali odmah i Goran Zemunović pogađa za 20:13.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA; RK DERVENTA – RK SLAVIJA 20:13. Prvo ime susreta za sada je Dragan Starčević na golu Dervente sa devet odbrana, Danijel Božić je dao pet golova. Kod Slavije, Boris Vuletić je četiri puta uspio matirati fenomenalnog Starčevića.

31’ Danijel Božić otvara poluvrijeme sa dva promašena zicera. Jednom preko gola, jednom sjajno brani Močević.

32’ Stanković pogađa četvrti put. Derventa stiže do prvog gola u nastavku, 21:13.

32’ Rastrzano igraju na početku drugog dijela obje ekipe. Ivan Benić koristi novu grešku Dervente za svoj treći gol, 21:14.

33’ Borislav Stanković ponovo. Peti gol. 22:14. Novi semderac za Slaviju, četvrti po redu. Boris VUletić vara Starčevića za 22:15.

34’ Nova greška Božića, no kontru promašuje Boris Vuletić. Lopta ostaje na stativi.

35’ Na crti ne griješi Mladen Vukadin. Slavija smanjuje na 22:16, ali odmah Vukašin Zekić vraća sedam golova razlike Derventi. Njegov treći gol.

36’ Boris Vuletić je najraspoloženiji u Slaviji, 23:17, ali ponovo odmah Vukašin Zekić za 24:17.

38’ Do prvog gola stiže i pivot Nikola Marković. Derventa vodi 25:17, ali petim golom uzvraća i pivot Slavije, Mladen Vukadin.

39’ Starčević brani šut Beniću, ali ne i Milošu Tešanoviću. Slavija smanjuje na 25:19, a dvije minute dobija Danijel Božić u domaćem timu.

40’ Sa igračem manje Derventa pogađa. Borislav Stanković postiže šesti gol.

41’ Novi sedmerac za Slaviju. Prekršaj nad Vukadinom, a Boris Vuletić pogađa prečku. Slavija promašuje i treći sedmerac danas.

43’ Treći sedmerac za Derventu. Šijakoviću sada brani Močević koji se razbranio u nastavku. Sedam odbrana do sada.

44’ Prvi gol postiže Vladimir Lale. Slavija smanjuje ponovo na šest razlike, ali nikako da siđe ispod toga, 26:20. Do osme odbrane stiže i Močević. Ovo je bilo potrebno Slaviji u prvom dijelu. No, same rašlje pogađa Mladen Ivanović. Treći gol za ovog rukometaša Dervente. 27:20.

45’ Dvije minute za kapitena domaćih, Sibinčića. Odmah to koristi Bojan Tuševljak, 27:21.

47’ Deveta odbrana Močevića, a zatim i sedmi gol Borisa Vuletića. Slavija konačno na pet razlike zaostatka, 27:22.

49’ Močević sjajan u nastavku. Nova odbrana,a zatim kontra za Miloša Tešanovića i 27:23.

49’ Tajm aut traži Zoran Dokić i uspjeva da prekine mini seriju Slavije od 3:0. Vukašin zekić pogađa za 28:23.

51’ Miloš Močević upisuje i 11 odbranu, a Boris Luketa iz teške situacije pogađa za 28:24.

52’ Sjajan šut Gorana Zemunovića. Derventa čuva sada pet razlike. Tajm aut traži trener Slavije, Boris Tešanović.

54’ Peti gol Vukašina Zekića. Derventa opet ima +6, i ako je bilo dileme oko osvajača Kupa sada je više nema.

55’ Šesti sedmerac za Slaviju. Sada loptu uzima iskusni Bojan Tuševljak. Rutinski to rješava prekaljeni rukometni as.

56’ Četrnaesta odbrana Starčevića poslije šuta Laleta, no lopta dolazi Vukadina koji je fauliran. Novi sedmerac. Loptu ponovo uzima Boris Vuletić i lijepim lob udarcem stiže do osmog gola, 30:26.

56’ Dvije minute kazne za Vladimira Laleta. Drugo njegovo isključenje i drugo za Slaviju uopšte. Na golu je sada Stefan Trapara umjesto Miloša Močevića. Nije to prepreka za Zvjezdana Sibinčića. Kapiten stiže do prvog gola, 31:26.

58’ Boris Luketa, čevrti gol za četiri razlike zaostatka, 31:27.

58’ Močević se vratio na gol i upisao 13 odbranu. Kontru trči Ivan Benić za 31:28.

59’ Bojan Tuševljak daje loptu protivniku u ruke, Danijel Božić trči kontru i pogađa za 32:28. Tajm aut za Slaviju.

60’ Božić ponovo sam u kontri, 33:28.

60’ Utakmica se završava kako je i zaslužila. Pokušali su gosti cepelin nisu uspjeli, ali jesu domaći. Vukašin Zekić za konačnih 34:28.