Home GRADOVIDerventa Rukomet PL BiH: Poraz Dervente u Gradačcu

Rukomet PL BiH: Poraz Dervente u Gradačcu

Rukometaši Gradačca ostvarili su izuzetno vrijednu pobjedu protiv Dervente (32:29) i tri boda koji bi im mogli biti presudni u borbi za opstanak u Premijer ligi BiH.

Da su izabranici trenera Budimira Mikulića riješeni doći do pobjede pokazali su već na otvaranju utakmice i poveli sa 4:2.

Ipak, gosti iz Dervente znalački koriste greške Gradačca i dolaze do poravnjanja 6:6 u 9. minuti, a potom i u vodstvo 9:10 u 18. minuti utakmice. Rukometašima Dervente sve je išlo od ruke i prave prednost od četiri gola 9:13 (23. minuta), ali je završnica prvog poluvremena pripala domaćinima koji se približavaju na gol razlike (15:16).

Bodreni sa tribina domaći rukometaši bolje igraju i u nastavku utakmice prelaze u vodstvo 17:16 da bi u 44. minuti došli na šest golova razlike (25:19). Do kraja utakmice Gradačac je uspio održati prednost za pobjedu zlata vrijednu.

Najefikasniji u ekipi Gradačca bili su Halil Šahdanović sa osam i Nikola Grahovac sa sedam pogodaka. Kod Dervente su se istakli Davor Živanić, Goran Zemunović i Vukašin Zekić sa po šest pogodaka. Ipak, najviše aplauza dobili su golmani Miodrag Čutura (Gradačac) i Dragan Starčević (Derventa) koji su sakupili 14 odnosno17 odbrana.