Home GRADOVIDerventa Rukomet PL BIH: Poraz Dervente u Gračanici

Rukomet PL BIH: Poraz Dervente u Gračanici

by admin

Rukometaši Dervente sinoć su u okviru  9. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine igrali u Gračanici. Derventa je upisala i četvrti ovosezonski poraz, a Gračanica je slavila sa 24:23 (13:11).

Gračanlije bolje otvaraju susret i vode 3:0 da bi se gosti brzo konsolidovali i u 10. minuti izjednačili na 4:4. Nakon tajm auta kojeg je zatražio domaći trener, ponovo domaća ekipa igra bolje i dolazi do prednosti od 8:5. Igrali su domaći igrači u ovim trenucima jako kvalitetno u odbrani dok su u napadu lahko pronalazili put do gola Dervente. Imali su konstantnu prednost od 1-2 gola da bi gosti u zadnjih 5 minuta izjednačili na 9:9 i 10:10. Ipak do kraja poluvremena domaćini odlaze na odmor sa 2 gola viška, 13:11.

Derventa je imala dosta problema početkom drugog poluvremena jer su u jednom trenutku ostali sa samo 3 igrača u terenu. Domaćini koriste brojčanu prednost i u 40. minuti vode sa maksimalnih 5 golova razlike, 19:14.

U narednih 15. minuta susreta Derventa je na krilima sjajne odbrane i još boljeg golmana Starčevića rade seriju od 8:2 i na 5. minuta prije kraja susreta dolaze do izjednačenja 22:22.

Igrač Dervente Zekić na 3. minute do kraja susreta pravi veliku glupost. Nakon isključenja prigovorio je sudijama koji su mu dodijelili još 2 minute što je značilo da će Derventa do kraja susreta igrati sa igračem manje.

Domaćini su uz pomoć i podršku sa tribina uspjeli privesti utakmicu u svoju korist za konačnih 24:23.

Najbolji pojedinici na utakmici bili su golmani, Starčević sa 15 odbrana za Derventu i Ahmetašević 17 za Gračanicu.

Gračanica: Ahmetašević 15 odb; 1 s; Avdić, Šaković, Pašić, Morankić, Mujačić, Brđanović, Komnenović, Alibegović 1, Saračević, Redžić, Osmanhodžić 5, Sumbić 6, Ilić 5, Hamidović 5, Bašić 2. Trener: Jasmin Unkić.

Derventa: Starčević 17 odb; 4 s; Marčeta 3, Šarenac 6, Sibinčić, Lukić, Pekić 5, Subotić, Škrga, Stanković 1, Zekić 5, Milinković, Živanić 1, Zemunović 2, Drinić, Nikolić, Đurđević. Trener: Zoran Dokić.

Izvor: bkc-gracanica.ba