Home GRADOVIDerventa Rukomet PL BiH: Pobjeda Dervente u Vogošći

Rukomet PL BiH: Pobjeda Dervente u Vogošći

Rukometaši Dervente su okviru 11. kola Premijer lige BiH igrali u Vogošći kod lidera šampionata Vogošće Poljine Hils, gdje su domaćinu nanijeli prvi ovosezonski poraz u ligi.

Nakon prvih petnaest minuta igre u dvorani “Amela Bećkovića”, Derventa je imala prednost od od četiri gola razlike a rezultat je bio 8:3. Do kraja prvog poluvremena Dervenćani su održali prednost, te se na pauzu odlazi rezultatom 12:8.

U nastavku Derventa nastavlja svoju igru i povećava prednost, a rezultat je bio 19:13. Do kraja Derventa ne dozvoljava domaćima da dođu do svoje igre te dolazi do pobjede, a konačni rezultat bio je 23:21.

Derventu su do pobjede predvodili Božić i Zekić sa po pet pogodaka, dok je kod Vogošće prvo ime bio Divković sa šest pogodaka.

RK Vogošća Poljine Hils – RK Derventa 21:23 (8:12)