Home GRADOVIDerventa Rukomet PL BIH: Derventa bolja od Gradačca

Rukomet PL BIH: Derventa bolja od Gradačca

by admin

Rukometaši Dervente su u 10. kolu Premijer lig BiH bili bolji od ekipe Gradačca sa 33:27 (16:15), u utakmici koja je imala direktan prenos na BHT 1.

Dosta ujednačena igra u prvih 15. minuta susreta u Derventi, te je rezultat bio 6:6. Dervnećane je u ovom dijelu predvodio Starčević sa tri odbrane i Pekića sa tri pogodka, dok je Ranko Božić predvodio Gradačac sa tri pogodka. Već u 20. minuti ekipa Zorana Dokića dolazi do tri gola viška, zahvaljući Šarencu i Marčeti koji su postigli po dva pogodka. Do 25. minute Gradačac je izjednačio na 12:12, zahvaljujći sjajnom Grahovcu sa tri pogodka. Do kraja prvog poluvremena sa odličnim partijama nastavili su Marčeta sa još tri i Grahovac sa dva pogodka, te je rezultat na poluvremnu bio 16:15 za Dervenutu.

Nastavak je ponovo donio izjednačenu igru, te je nakon pet minuta igre bilo 18:18, a Grahovac je nastavio u istom ritmu i već upisao dva pogodka. U 43. minuti Derventa je imala plus pet zahvaljući sjajnom Zemunoviću sa njegova četiri pogodka, a rezultat je bio 24:19. Derventa je i dalje nastavila u istom ritmu te je u 50. minuti imala sedam plus, a rezultat je je bio 29:22 zahvaljući Sibinčiću sa dva pogodka, a po jedan su dali Šarenac, Zekć i Marčeta. Do kraja je ekipa Dervente održala svoju prednost, a konačan rezultat je bio 33:27.

U ovom meču kod Dervente najbolji su bili golman Starčević sa 15 odbrana te Šarenac i Marčeta sa 9 pogodka. Kod ekipe Gradačca prvi je bio Grahovac sa devet i R. Božić sa pet pogodaka.

RK Derventa: Starčević, Subotić, Škrga, Zemunović 5 , Živanić, Lukić, Marčeta 9, Zekić 4, Pekić 4, Đurđević, Drinić, Šarenac 9, Sibinčić 2, Stanković