Home GRADOVIDerventa PRVA LIGA RS – Vodeći trojac ostvario pobjede

PRVA LIGA RS – Vodeći trojac ostvario pobjede

Odigrano je pet utkamica 8. kola Prve fudbalske lige Republike Srpske, a posljednji susret igra se danas u Mrkonjiću Gradu između domaće Slobode i Zvijezde 09.

Tekstilac je juče u Derventi dočekao Drinu HE iz Višegrada, gdje je viđena prava goleada. U prvom poluvremnu mrežu su mirovale, da bi u nastavku vidjeli čak četiri pogodka. “Krojači” su do vodstva stigli u 55. minuti preko napadača Glišća. U 79. minuti 2:0 je za domaće, a strelac je bio Đuričić. Nakon tri minute još jedan pogodak, ovaj put u strelce se upisao rezervista Gavrić za velikih 3:0. U samom finišu utakmice gosti stižu do pogodka, a strelac je bio Okuka za konačnih 3:1.

Lider na tabeli Mladost iz Velike Obarske slavila je na domaćem terenu protiv neugodne Kozare. Mladost je tek u drugom poluvremenu slomila otpor ekipe iz Gradiške. Prvo je Delić u 67. minuti pogodio za 1:0, a zatim Živanović u 80. minuti za konačnih 2:0.

Utakmica u Krupi opravadala je epitet derbija kola. Krupa je igrala sa Sutjekom iz Foče čiji je otpor tek slomila u sudiskoj nadoknadi pogodkom Mazalice sa jedanaest metara.

Vlasenica je na svom terenu dočekala Trebinjski Leotar i slavila sa 2:1. Veoma tvrda utakmica i izjednačena, ali su Trebinjci razočarali. Već na samom stratu, tačnije u 10. minut Ferhatović dovodi domaće u vodstvo. Sredinom prvog poluvreman jos jedan pogodak domaćih u 29. minuti ponovo pogađa Ferhatović za veliki 2:0. U nastavku gosti su uspjeli samo da smanje prednost na 2:1, a strelac je bio Cimirot u 73. minuti sa jedanaest metara.

Fudbaleri Borca su do trijumfa nad Slobodom iz Novog Grada došli teškom mukom. Jedini gol na susretu viđen je u 60. minuti, a strelac za domaće bio je Prčkalić.