Home GRADOVIDerventa PRVA LIGA RS – U Obarskoj bez golova, Tekstilcu bod u Šamcu

PRVA LIGA RS – U Obarskoj bez golova, Tekstilcu bod u Šamcu

by admin

Odigrano je 15. kolo Prve fudbalske lige Republike Srpske, a derbi kola odigran je Velikoj Obarskoj.

Tekstilac je gostovao u Šamcu kod ekipe Borca, povratnika Prvu ligu. Tekstilac je poveo u 63. minuti golom Glišića sa bijele tačke, da bi domaći izjednačili u 76. miuti preko Galešića što je bio i konačan rezultata.

Derbi u Velikoj Obarskoj između Mladosti i Krupe nije ispunio očekivanja. Ovaj susret završen je bez golova 0:0 i podijelom bodova dvije prvoplasirane ekipe.

Prava goleda viđena je u utakmici u Novom Grad,. između dvije Slobode. Sloboda Novi Grad bila je uspješnija od Slobode iz Mrkonjića sa 6:0. Domaći u 7. minuti već postižu prvi pogodak, a strijelac je Vranešević. Nakon dvije minute isti igrač povećava na 2:0. U 31. minuti već je 3:0, a strijelac je Antonić. U drugom poluvremenu još tri pogodka. Prvo je u 55. minuti pogodio Nedeljković, a u 67. minuti Antonić. Konačnih 6:0 postavio je Vranešević svojim het-trikom u 78. minuti.

Jedinu gostujuću pobjedu zabilježila je Zvijezda 09, koja slavila sa 1:0 u Foči nad Sutjeskom. Jedini strijleac bio je Vučić u 83. minuti sa bijele tačke.

Još jedan susret 15. kola završen je podijelom bodova. U Gradišci su igrali Kozara i Leotar, a u prvom poluvremenu nije bilo golova. U nastavku ekipa iz Trebinja dolazi do vodstva u 51. minuti golom Perović, a nakon šest minuta igre Kozara stiže do 1:1 golom Perića.

Drina je u Višegradu bila bolja od Vlasenica sa 3:0, ali je tek u nastavku slomila otpor gostiju. Prvo je u 56. minuti pogodio Sekulić za vodstvo Drine od 1:0. U 85. minuti je pogodio Kovač, a konačnih 3:0 dijelo je Jovanovića u 88. minuti.

ttttttttt

Od ovog kola na listi strijelca se izdvojio napadač derventskog Tekstilca Aleksandar Glišić,  sa svojim devetim ovosezonskim pogodkom.