Home GRADOVIDerventa Prva liga RS: Tekstilac remizirao sa fenjerašem u Gradišci

Prva liga RS: Tekstilac remizirao sa fenjerašem u Gradišci

Fudbaleri derventskog Tekstilca u okviru 11. kola Prve lige RS gostovali su fenjerašu Kozari iz Gradiške, sa kojom su odigrali neriješeno 1:1.

Prvi pogodak na utakmici igranoj na Gradskom stadionu u Gradišci viđen je u 36. minuti, kada je svoj sedmi pogodak ove sezone postigao Milaković, za vodstvo Tekstilca od 1:0. Do kraja prvih 45. minuta nije bilo većih opanosti, te se na odmor ide sa vodostvom “krojača”.

U nastavku susreta odličnu kontru imao je Tekstilac, kada brzonogi Zarić istrčava, ali u zadnjem momentu sa gol linije spašava Petrović. Treba dodati da očigledan penal nad Perićem sudija iz Bijeljine nije svirao, te je Tekstilac dosta oštećen nakon tog starta. U 80. minuti Đorđić ipak svira penal, ali za domaće pod sumnjivim okolnostima. Strijelac sa jeadanaest metara bio je Glišić, te ja na semaforu stajalo 1:1. Nakon izjednačenja, Dervenćani nisu stali. Sjajnu priliku propustio je Milan Brković, koji je prošao trojicu igrača ali na kraju poslao loptu pored gola Kozare. U finišu susreta drugi žuti karton dobio je Suzan Brković, te ja napustio prije vreman susret, ali ipak na kraju ostaje 1:1.

Sigurno da ostaje žal za tri boda Tekstilca, jer su dosta oštećeni u ovom susretu i treba dodati da je publika sa velikm podsmijehom ispratila neke sudisjke odluke na ovom meču.

Dervenćani u narednom kolu gostuju kod Slavije u Istočnom Sarajevu, dok Kozara dočekuje Željezničar iz Banja Luke.

FK Kozara – FK Tekstilac 1:1 (0:1)