Home GRADOVIDerventa PRVA LIGA RS – Tekstilac poražen, remi Mladosti i pobjeda Krupe

PRVA LIGA RS – Tekstilac poražen, remi Mladosti i pobjeda Krupe

Odigrano je 9. kola Prve fudbalske lige Republike Srpske, ali bez promjene na vrhu tabele.

Tekstilac je putovao u etno selo “Stanišić” kod novajlije Zvijezde 09, gdje su poraženi velikim preokretom domaćih. “Krojače” je već u 6. minuti u vodstvo doveo Glišić sa jedanaest metara. Ponovo u 25. minuti pogađa Glišić za velikih 2:0, ali u 33. minuti dvostruki strelac dobija direktan crveni karton. Do kraja poluvremena još jedan jedanaesterac, ovaj put za domće, a sigurni realizator je Vučić. U drugom dijelu igrača više su iskoristili domaći te u 54. minuti pogađa Dupor za 2:2. U 70. minuti domaći stižu do preokreta golom Vučića za konačnih 3:2.

Gosti iz Dervente su bili nezadovoljni dijeljenjem pravde sudijske trojke na čelu sa glavnim sudijom Milanom Stanivukovićem iz Banja Luke, pa su iz tabora Tekstilca najavili žalbu.

Lider šampionata Mladost iz Velike Obarske nije mogao do čitavgo plijena protiv Sutjeske, pa iz Foče nose samo jedan bod. Domaće je u vodstvu u 22. minuti doveo Danilović, što je bio i rezultat prvog poluvremena. U nastavku Mladost uspijeva do gola i to 78. minuti pogađa Delić za konačnih 1:1. Vrijedi dodati da su domaćin susret završili bez dva igrača. Drugi žuti karton u 60. minuti dobio je Drakula, a na samom kraju susreta i Trifković dobija drugi žuti.
Drina HE je u Višegradu igrala sa Krupom, a prvo poluvrijeme je završeno bez golova 0:0. U nastavku gosti iz Krupe uspjevaju postići gol,a strelac je bio Đukarić u 82. minuti za velika tri boda Krupe. Od 73. minute domaći su igrali sa igračem manje, zbog crvenog kartona.

Sloboda iz Novog Grada upisala je drugu pobjedu ove sezone, a uspješiji su bili od Vlasenice sa 2:1 na domaćem terenu. Domaći su do prednosti stigli u 23. minuti golom Nedeljkovića. Do kraja poluvremena gosti su izjednačili, a strelac je bio Pejanović. U drugom poluvremnu domaći postižu gol, a strelac je bio Brkić za veliku pobjedu Slobode.

Senzaciju kola priredila je Sloboda iz Mrkonjić Grada na “Policama” u Trebinju. Sloboda je slavila protiv Leotara 1:0, a jedni strelac na utakmici bio je Macanović u 84. minuti.

Kozara nije dozvolila iznenađenje pa je upisala i četvrtu ovosezonsku pobjedu u Gradišci i to nad Borcem iz Šamca. Jedini pogodak na susretu dijelo je rezervisate Popovića u 59. minuti za 1:0, što je bio i konačan rezultat.