Home GRADOVIDerventa Prva liga RS – Tekstilac i Zvijezda ostvarili ubjedljive pobjede

Prva liga RS – Tekstilac i Zvijezda ostvarili ubjedljive pobjede

Odigrano je drugo kolo Prve lige Republike Srpske, a derbi kola igrao se u Derventi.

U Derventi su se sastali stari znanci, domćin FK Tekstilac i FK Krupa. Tekstilac je ostvario ubjedljivu pobjedu rezultatom 3:1. Gosti su poveli na samom početku meča golom Stojanova, da bi „Krojači“ izjednačili u 25. minuti golom Glišića iz slobodnog udarca. Gosti su nastavili igru sa igračem manje, zbog crvenog kartona. U drugom poluvremenu Krupa je imala penal, ali je iskusni Plisnić ostao nesavladan. U finišu meča, Tekstilac je slomio otpor Krupe i golovima Milakovića i Glišića stigao do konačnih 3:1

Debitant u eliti Srpske, Zvijezda 09 je došla do prve pobjede u ligi. Zvijezda  je u Etno selu „Stanišić“ savladala Slobodu iz Novog Grada rezultatom 3:1. Gosti su poveli na samom početku meča golom Milićevića, da bi u finišu utakmice domaći preokrenuli golovima Đokića, Spasojevića i Zekića.

Leotar nije uspio na „Policama“ da ostvari pobjedu, bod iz Trebinja uzeo je novajlija Borac iz Šamca. Domaći su poveli golom Cimirota sa bijele tačke, ali su Šamčani u drugom poluvremenu stigli do 1:1, a strelac je bio povratnik u redove Borca Mirza Hasanović.

Vlasenica je došla do prvih bodova u ligi pobjedom od 1:0 nad Sutjeskom. Jedini strelac na utakmici bio je Pejanović. Susret u Višegradu između Drine HE i Kozare završen je bez golova 0:0.

Danas se igra posljednji meč drugog kola, a u Mrkonjić Gradu se sastaju Sloboda i Mladost VO.