Home GRADOVIDerventa PRVA LIGA RS – Tekstilac i Mladost ubjedljivi, Krupa poražena

PRVA LIGA RS – Tekstilac i Mladost ubjedljivi, Krupa poražena

Odigrano je peto kolo Prve fudbalske lige Republike Srpske, a sve utakmice igrane su u subotu.

Sloboda je u Novom Gradu dočekala lidera prvenstva, Tekstilac iz Dervente. Iako Sloboda ima tri poraza do sada u prvenstu, „Krojači“ su ulogu favorita prepustili domaćima. Ipak, Dervenćani već u 17. minuti golom Jolovića stižu do vodstva od 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.  U nastavku je bilo još golova, već u 57. minuti Rastović pogađa za velikih 2:0 za „Krojače“. Konačan rezultat od 3:0 postavio je Duspara golom u 85. minuti.

Sutjeska je slavila u hercegovačkom derbiju. Fočacima je pripalo prvo plouvrijeme. Domaći tim je stigao do vođstva u 9. minuti golom Danilovića. Sutjeska je udvostručila prednost u 27. minuti, a strelac je bio Raševića. Leotar je uspio  u drugom poluvremenu da umanji vođstvo Sutjeske u 67. minuti, a strelac za 2:1 i konačan rezultat bio je Medana.

Mladost iz Velike Obarske, nakon poraza u Krupi vratila se pobjedničkom nizu. U Obarskoj je gostovala Vlasenica, gdje je sve sem pobjede domaćih bilo iznenađenje, što domaći nisu dozvolili i slavili su 3:0. Prvi strelac bio je Kerezoviću 35. minuti i to je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu. U nastavku još dva gola u mreži gostiju. Prvo je Delić u 54. minuti pogodio, da bi samo pet minuta kasnije u strelce se upisao i Đurović za konačnih 3:0.

Borac je u Šamcu iznenadio Krupu sa Vrbasa i slavio rezultatom 1:0, a jedini strelac na utakmici bio je Mujačić u 69. minuti za veliko slavlje domaćih.

Dva susreta petog kola završena su neriješeno i to bez golova 0:0. U Gradišci su igrali Kozara i Sloboda MG, a u Višegradu istim rezultatom završen je susret između Drine i Zvijezde 09.