Home GRADOVIDerventa PRVA LIGA RS – Tekstilac i Krupa se primakli lideru Mladosti

PRVA LIGA RS – Tekstilac i Krupa se primakli lideru Mladosti

Odigrano je 12. kolo Prve fudbalske lige Republike Srpske, Mladost u Trebinju samo bod, a Tekstilac i Krupa do cijelog plijena.

Lakše od očekivanog Tekstilac je srušio Vlasenicu na njihovom terenu. Već u prvom poluvremenu pobjednik je riješen, a strelac za vodstvo “Krojača” bio je Glišić već u 3. minuti. Isti igrač je i u 31. minuti strelac za 2:0 i ispostavilo se konačan rezulatat . Sa ova dva gola Aleksandar Glišić izbio je na vrh strelaca šampionata Srpske. Dmaćin je meč završio sa devet igrača zbog crvenog kartona Pejanovića u 58. minuti i Kovačevića u 85. minuti.

Jedina utakmica  bez golova ovog kola odigrana je na “Policama” između Leotara i Mladosti. Lider šampionata nije uspio do pobjede u Trebinju, te se u Obarsku vraćaju sa jednim bodom.

Zvijezda 09 je u etno selu “Stanišić” dočekala komšije iz Šamca. Zvijezda ja sa tri gola u mreži ispratila Borac iz Šamca. Prvi je mrežu pogodio Vučić u 28. minuti a u samom finiišu prvog dijela na 2:0 povećao je Dupor. Konačnih 3:0 postavio je Spasojević u 54. minuti susreta.

U Višegradu je Drina HE dočekala Novogradsku Slobodu i nije uspijela do bodova. Sloboda je bila uspješnija u ovom duele, iako je prvo poluvrijeme bilo bez golova. U nastavku prva pogađa Drina u 55. minuti golom Jovanovića, da bi gosti iz Novog u samom finišu stigli do tri boda. Prvo je izjednačio Vojinović u 88. minuti, a u sudiskoj nadokandi pogodio je Kovačević za pobjedu Slobode.

U Foči su igrali Sutjeska i Kozara iz Gradiške koja je poražena sa 2:1.Već u 10. minuti Fočake je u  vodstvo doveo Drakula. U sudiskoj nadokonadi gosti uspijevaju da izjednače sa bijele tačke, a siguran realizator je bio Majdanac. Pobjedu Sutjesci donio je Danilović golom u 59. minuti.

Posljednji susret kola odigran je u Mrkonjić Gradu između Slobode i Krupe. Do tri boda stigli su gosti iz Krupe, a jedini strelac na utakmici bio je Ljubenović u 65. minuti za konačnih 1:0.