Home GRADOVIDerventa Prva liga RS: Remi Tekstilca i Rudara u Derventi

Prva liga RS: Remi Tekstilca i Rudara u Derventi

by admin

Fudbaleri derventskog Tekstilca igrali su danas utkamicu trećeg kola Prve lige RS, gdje su na Gradskom stadionu u Derventi remizirali sa Rudarom iz Prijedora 1:1.

Prvu priliku na utakmici imao je Tekstilac kad je potegao Zarić sa 20-ak metara, ali lopta u rukama Petrovića. Polkušao je i Ruar preko Lolića, ali lopta daleko iznad gola Plisnica. Sto postotnu priliku imao je napadač Perić, kada je sjajno proigran i izlazi jedan na jedan sa golmanom Prijedorčana, koji skreće loptu u korner. Ipak, na pauzu se ide sa rezultatom 0:0.

U nastavku je sjajnu priliku za Tekstilac sa distance imao Milaković, ali brani Petrović. Dobru priliku nakon toga imao je Rudar, ali loptu zaustavlja Plisnić. Nedugo zatim, tačnije u 84. minutu Rudar stiže do vodstva a strijelac je Jaćimović. Ipak, do kraja susreta Tekstilac uspjeva da izjednači, a strijelac gola bio je Perić. Do kraja susret pokušali su domaći do potpunog preokreta, ali nisu uspjeli.

U narednom kolu Tekstilac gostuje kod Slobode u Mrkonjiću, dok Rudar dočekuje Željezničar iz Banjaluke.

FK Tekstilac – FK Rudar 1:1 (0:0)