Home GRADOVIDerventa Prva liga RS: Poraz Tekstilca u Istočnom Sarajevu – FOTO

Prva liga RS: Poraz Tekstilca u Istočnom Sarajevu – FOTO

Fudbaleri derventskog Tekstilca u okviru 12. kola Prve lige RS gostovali su u Istočnom Sarajevu kod Slavije, gdje su poraženi sa 2:1, te tako upisali drugi ovosezonski poraz.

Slavija je do vodstva stigla u ranoj fazi meča, tačnije 7. minuti pogodio je sa nekih deset metara Pušara glavom. Nakon uvodonog pogodka domaći nastavljaju sa dobrom igrom, ali mreže miruju. Odličnu priliku u 42. minuti propustio je Tekstilac, kada je sam na golmana Slavije izašao Simić, ali je čuvar mreže domaćih bio bolji. U samom finišu domći stižu do još jednog pogodka, a strijelac za 2:0 bio je Cicović, što je bio i rezultat prvog dijela.

U nastavku odmah je viđen još jedan pogodak, a ovaj put zatresla se mreža Slavije. Milaković je u 48. minuti pogodio za “krojače”, te smanjuje prednost domaćih. Tesktilac nakon pogodka ima terensku inicijativu, a jedno guranje pred golom Buturovića izazvalo je burnu reakciju šefa struke Stojića, koji je tražio penal ali sudija je nastavio igru. Odličnu priliku za Tekstilac imao je i Susaković, koji je istrčao kontru, ali je Goran Popović uspio blokirati udarac i poslati loptu u korner. Nakon toga isključenje je zaradio trener Slavija Dragan Radović.

Tekstilac je u Slaviju putovao bez prvog napadača i strijelca šest pogodaka ove sezone Ozrena Perića, koji je zbog kartona morao da propusti meč.

Dervenćani će nakon dva gostovanja u narednom kolu dočekati Slogu, dok Slavija igra sa Željezničarom u gostima.

FK Slavija – FK Tekstilac 2:1 (2:0)