Home GRADOVIDerventa PRVA LIGA RS: Pobjede vodećeg trija

PRVA LIGA RS: Pobjede vodećeg trija

Radio DerventaSlobodan Živanić

Odigrano je 10. kolo Prve fudbalske lige Republike Srpske, u kome je vodeći trio ostvario pobjede.

Nakon poraza u etno selu “Stanišić”, Tekstilac je dočekao Trebinjskog velikana Leotar. U prvom poluvremenu mreže su mirovale, ali su u nastavku “Krojači” uspjeli slomiti otpor gostiju. Prvo je u 53. minuti pogodio Vujanić sjanim volejom. Ubrzo je bilo 2:0 za domaće,  nakon sjanog prodora Milaković je uposlio Škorića koji u 64. minuti povećava prednost Tekstilca. Konačan rezultat 3:0 dijelo je Cicovića,  koji je pogodio svoju mrežu nakon gužve ispred gola Leotara.

Prava goleda viđena je u Vlasenici, čak osam golova od toga 7 Vlasenice i jedan Slobode iz Mrkonjića. Mrežu Mrkonjićanja prvi je pogodio Eskić u 8. minuti. Nakon tri minute igre ponovo pogađa Eskić za 2:0. Već u 15. minuti je tri nula i het-trik Eskića. U 23. minuti susreta pogađa Đurić za 4:0. Eskić je opet bio strelac i to u 30. minuti za velikih 4:0. Pejanović pogađa u 32. minuti za 5:0, što je bio i rezultat na poluvremenu. U nastavku sjajni Nikola Eskić nastavlja u istom ritmu, te u 57. minuti pogađa za 6:0. Već u 70. minuti susreta je 7:0, a strelac je Đurić. Konačnih 7:1 i jedni pogodak gostiju dijelo je Šipovca.

Nakon boda iz Foče, lider šampionata Mladost ugostila je Drinu HE u Velikoj Obarskoj. Već u 4. minuti susreta domaći postižu vodeći pogodak, a strelac je Đurović. Do poluvremena gosti iz Višegrada uspijevaju do pogodka u 31. minuti preko Mirkovića. U nastavku domaći počinju svoju igru,te za šest minuta stižu do 4:1. Prvo je u 64. minuti pogodio Nikolić, te Komarčević dva puta prvo u 66. zatim u 69. minuti.

Jedina podjela bodova u ovom kolu viđena ja na susretu u Šamcu između Borca i Sutjeske. Oba gola su viđena u nastavku Borac je prvi poveo sa 1:0 u 54. minuti golom Brčaklića. U samom finišu gosti stižu do boda, auto golom Lukića u 92. minuti susreta za konačnih 1:1.

Sloboba je u Novom Gradu dočekala Kozaru i uspjela do druge uzastopne pobjede i bjega sa dna tabele. Jedni strelac na susret bio je Antonić u 16. minuti, za konačnih 1:0.

Krupa je na svom stadionu dočekalu Zvijezdu 09 iz etno sela “Stanišić”. Krupljani su poveli na ovom susretu golom u 28. minuti, što je bio i rezultat  prvog poluvremena. U nastavku su viđena još dva gola, a domaći do 2:0 stižu u 79. minuti golom Đukarića. Utješni pogodak za goste postigao je Novaković u 83. minuti za konačnih 2:1.