Home GRADOVIDerventa Prva liga RS: Milaković sa dva pogodka srušio Slogu

Prva liga RS: Milaković sa dva pogodka srušio Slogu

Fudbaleri derventskog Tekstilca su u okviru drugog kola Prve lige Republike Srpske igrali su u Doboju sa ekipom Sloge, gdje su slavili sa 2:0 golovima Milakovića.

Dervenćani su od starta nametnuli svoj tempo igre u Doboju, te su prvo zaprijetili preko Komlenovića i ispriječio se golman Matović. Nakon toga, pokušali su domaći preko Gavrića, čiji udarc je spriječio Marko Rastović. Terensku inicijativu Tekstilac je u 29. minuti krunisao pogodkom, a strijelac je bio Milaković.

U nastavku Tekstilac odmah prijeti, sjajan prodor Zarića po lijevoj strani, ali lopta ide iznda gola Dobojlija. Pokušali su i domaći kada se igrao 54. minut, ali lopta pored gola Dervenćana. U 68. minutu popularni krojači iz Dervente stižu do drugog pogodka, a prelijep gol iz slobodnog udarca sa oko 25 metara postigao je Milaković.  Nedugo zatim, solo prodor u šestnaestercu domaćih imao je Perić, te uputio šut tačno u golmana Sloge.

Sjajnu priliku sa Dobojlije imao je mlađani Lukić, čiji je šut zaustavio iskusni Plisnić. Mogli su do kraja susreta domaći do pogodka, ali i gosti, ipak rezultat je ostao 2:0 i velika tri boda Dervenćani nose sa sobom.

Treba reći da su Dervenćani imali veliku podrušku svojih navijača, koji su velikim aplauzom nagradili Zarića i Perića, koji nisu pogađali mrežu Sloge, ali su bili udarna igla ekipe u Doboju.

FK Sloga – FK Tekstilac 0:2 (0:1)