Home GRADOVIDerventa PRVA LIGA RS – Derbi bez golova, Krupa ispustila pobjedu

PRVA LIGA RS – Derbi bez golova, Krupa ispustila pobjedu

Odigrano je 14. kolo Prve fudbalske lige Republike Srpske, a derbi kola odigran je u Derventi bez golova.

U Derventi odigran derbi 14. kola između Tekstila i Mladosti. Tekkstilac je bio nešto konkretnija ekipa na terenu, ali nisu uspjeli da zatrese mrežu gostiju iz Velike Obarske. Ovaj susret završen je bez golova i podjelom podova prvoplasirane i trećeplasirane ekipe u šampionatu Srpske.

Krupa je nakon pobjede nad Tekstilcem sa velikim ambicijala putovala u Vlasenicu i nadala se kiksu lidera. U 32. minuti gosti su poveli golom Damjanovića. Ovaj rezultat ostao je i na pluvremenu. U nastvku Vlasenica uspijeva do boda, pogodkom Eskića u sudiskoj nadoknadi.

Na “Policama” u Trebinju prva je povela ekipa Slobode iz Novog Grada u 44. minuti golom Brkića. Samo minut kasnije, tačnije u 45. minuti Cimirot pogađa za 1:1, što je i bio rezultat prvog dijela. U nastavku Leotar za dese minuta uspjeva da postigne četiri pogodka. Prvo je u 69. minuti pogodio Cimirot, a samo četiri minut kasnije Perović povećava na 3:1. Konačnih 4:1 za Leotar, postavio je Odaka Takuma u 79. minuti.

Zvijezda 09 nije mogla do tri boda na svom terenu protiv Kozare. Domaći su poveli u 25. minuti golom Dupora, što je bio jedini gol u provm poluvremenu. U nastavku je Boljanović postigao autogol u sudiskoj nadoknadi i donosi Kozari bod.

Drina nije dozvolila Sutjesci da uzme bodove u Višegradu. Drina je već u 14. minuti povela golom Pjevića, a drugi gol su postigli u 88. minuti, a strijelac je bio Damjanović.

Nakon dugo vremena Sloboda iz Mrkonjić Grada je upisala pobjedu. Sloboda je bila bolja od Borca iz Šamca sa 2:0. Ovom pobjedom posljednju poziciju su prepustili Vlasenici.