Home GRADOVIDerventa Poraz Tekstilca u Krupi: Četa Starčevića spremna za Premijer ligu

Poraz Tekstilca u Krupi: Četa Starčevića spremna za Premijer ligu

U generalnoj probi pred nastavak sezone u Premijer ligi BiH fudbaleri Krupe savladali su Tekstilac iz Dervente (3:0).

Trener Slobodan Starčević i u ovom meču izveo je kombinovan sastav, koji je tako završio pripreme sa skorom od pet pobjeda i tri remija.

Krupa već sledećeg vikenda startuje, a rival će u kanjonu “Tijesno” biti sarajevski Željezničar. Već u sedmom minutu premijerligaš je došo do vodstva. Šamara je izveo korner, a Petar Banović je najviši u skoku, i udarcem glavom sa 6-7 metara matira Pećića.

I do kraja poluvremena Krupa je bila dominantna, stvorila nekoliko poluprilika, ali mreže su mirovale. S druge strane prvoligaš iz Dervente uglavnom se koncentrisao na odbranu svog gola, ali u finišu prvog dijela u 2-3 navrata opasno su zaprijetili golu Fejzića. Ipak u 44.minutu domaćin povećava vodstvo, a strijelac je ponovo Banović udarcem glavom nakon centaršuta Šamare. Gotovo identično kao kod prvog gola, s tim da je ovaj put bilo iz igre, a ne nakon prekida.

I u nastavku meča Krupa je gospodarila terenom, viđeno je nekoliko dobrih prilika pred golom Tekstilca, ali izostala je prava realizacija, sve do 75. minuta, kada je majstorski pogodio Galešić rezantnim udarcem sa vrha šesnaesterca.

FK KRUPA – FK TEKSTILAC 3:0 (2:0)
Stadion: FK Krupa.