Home GRADOVIDerventa Poraz Tekstilca u generalci od Željezničara u Banjaluci

Poraz Tekstilca u generalci od Željezničara u Banjaluci

Fudbaleri Tekstilca odigrali su petu i posljednju pripremnu utakmicu za nastavak sezone u Prvoj ligi RS, u kojoj su poraženi od kluba iz Banjalučkog predgrađa sa 2:1.

Dervenćani su na poluvremenu imali prednost od jednog gola, a strijelac je bio Rastović. U drugom poluvremenu član Druge lige RS Željezničar, uspijeva da preokrene rezultat. Prvo je Bosnčić pogodio sa bijele tačke u 48. minuti, da bi bi preokret režirao Đurić u finišu susreta.

Dervenćani su dosadašnjem pripremnom periodu  poraženi od Zvijezde iz Gradčaca sa 1:0, dok su sa istim rezultatom slavili protiv dobojske Sloge, te bez golova odigrali sa Orašjem i Šamcem. Svakako treba istaći da su popularni derventski “Krojači” sve utkamice igrali u gostima.

Početak Prve liga Republike Srpske zakazan je za subotu 11. mart, kada će Tekstilac pred domaćom publikom igrati sa Borcem iz Banjaluke.