Home GRADOVIDerventa Poraz odbojkašica na startu PL BiH

Poraz odbojkašica na startu PL BiH

Odbojkašice Dervente sinoć su odigrale prvu utakmicu u Premijer ligi BiH i ostvarile poraz od UOK “BL Volley” iz Banja Luke od 3:0 (25:15; 25:22; 25:19).

Prvi set je bez većih problema i sa uvjerljivom igrom pripao gostima iz Banja Luke sa ubjedljivih 25:15.

U Drugom setu bila je veoma izjednačena igra, jedan do dva razlike za Volej. Domaće odbojkašice su bile u minusu samo jedan poen pri rezultatu 22:23, ali iskustvo i uigranost Voljea je presudilo, koje su osvojile drugi set rezultatom 25:22.

U trećem setu slična predstava. Na tehnički tajm-aut odlazi se sa rezultatom 12:11 za Volej. Nakon toga Banjalučanke odlaze na velikih 22:17 i nisu dozvolile neizvjesnu završnicu kao u drugom setu, pa su ovaj set sigurno osvojile sa 25:19.

siIpJap
Vrijedi dodati da je za goste na kraju utakmice u igru ušla i bivša igračica OK Derventa, Jelena Šakotić, dok Jelana Ninković nije ulazila na parket u ovom meču. U sljedećem kolu OK Derventa igra opet u Derventi, a protivnik je ekipa OK “Kula” iz Gradačca.

„Za naše devojke ovo je nešto novo. Nama je cilj da sačuvamo premijerligaški status i nije važno što ponekad izgubimo. Mislim da imamo kvalitet i da ćemo mnogim rivalkama pomrsiti račune“, bio je kratak Đorđe Tutnjević, predsednik OK“Derventa“ u izjavi za sportdc.

DERVENTA: Subić, Tutnjević, Makivić, Živković, Žarić, Bajić, Đapa, Ninković, Kojić, Dragičević, Kenjalo, Hrustić.

Trener: Dragan Moćić