Home GRADOVIDerventa Poraz “Krojača” uz preokret Zvijezde 09

Poraz “Krojača” uz preokret Zvijezde 09

Poslije 25. minuta igre, gosti iz Dervente imali su prednost od 0:2 i malo je ko od domaćih gledalaca mogao očekivati da će domaći stići makar do boda, a kamoli do cijelog plijena. Ipak, u fudbalu je sve moguće.

Već u 6. minuti, dobra akcija gostiju i u kaznenom prostoru golman Jović ruši Prljetu i sudija Stanivuković pokazuje na “bijelu tačku”, a siguran realizator bio je Glišić. U 25. minuti  Glišić povećava na 2:0 za “Krojače”. Samo pet minuta ksnije, Glišić dobija direktan crveni karton i narednih 60 minuta, Tekstilac igra sa igračem manje.

U finišu prvog poluvremena, domaći smanjuju na 2:1 sa penala, a strelac je bio Vučić.

Nastavak utakmice donosi daleko veći angažan fubalera Zvijezde 09 koji su iskoristili igrača više na terenu, i  u 54. minuti mrežu iskusnog Plisnića trese Dupor. Pobjedu donosi iskusni Vučić, svojim drugim pogotokom na utakmici u 70. minuti.

Gosti su bili nezadovoljni dijeljenjem pravde sudijske trojke na čelu sa glavnim sudijom Milanom Stanivukovićem iz Banja Luke, pa su iz tabora Dervenćana najavili žalbu.

FK Zvijezda 09 – FK Tekstilac

Strelci: 0:1 Glišić (6. minut iz penala), 0:2 Glišić (25. minut), 1:2 Vučić (45. minut iz penala), 2:2 Dupor (54. minut) i 3:2 Vučić (70. minut)

TEKSTILAC: Plisnić, Rstović, Jolović, Vujanić, Đuričić, Škorić (od 85. Marić), Glišić, Susaković (od 75. Đukić), Duspara (od 53. Gavrić), Milaković, Prljeta

Izvor: pravdabl.com
Izvor istaknute fotografije: fktekstilac