Home GRADOVIDerventa Poraz “Gladijatora” u posljednjim sekunadama u Rijeci

Poraz “Gladijatora” u posljednjim sekunadama u Rijeci

Nakon dužeg vremena Ragbi klub “Gladjatori”su ponovo odigrali utakmicu u ragbiju XV, a bili su gosti Ragbi klubu “Rijeka” iz Rijeke. Utakmica koja je svima koji su došli na Kantridu da pogledaju ove dvije ekipe, pružila pravi ragbijaski vikend.

Dinamična i prava gladijatorska što i sam rezultata govori iako prijateljskog karaktera, nije sjedila ni jedna ni druga ekipa ni jednog minuta. U ovom meču Dervenćani su poraženi u posljednjim trenutcima meča, a rezultat je bio 30:25.

“Na ovom projektu smo radili dugo i konačno smo ga uspjeli realizovati što je sam uspjeh pored svih problema i ponosni smo na ovaj događaj. Moram naglasiti da sve ovo ne bi bilo moguće ostvariti pored finansijski zavrzlama bez RK “Herceg” i njihove želje da zajedno sa nama ponovo odigramo utakmicu u ragbiju XV”, priča trener “Gldijatora”, Radomir Petković-Štaka.

14804880_1322692357774935_1594415556_n

Zajedničkim snagama sa RK “Herceg” iz Mostara, Dervenćani su uspjeli ostvariti ovaj projekat i pokazali da dva mlada i manja kluba, mogu na dobar način da predstve bosanskohercegovački ragbi u pravom smislu.

“Rezultat nije bio u prvom planu, ali ostaje žal za porazom u zadnjim sekundama, nažalost povrede u prvom poluvremenu uzele su svoj danak što ne umanjuje pobjedu Ragbi kluba “Rijeke”. Perfektna organizacija, srdačnost i sva pomoć prilikom zbrinjavanja povrijeđenih pokazuje da RK “Rijeka” i ljudi u upravi zaslužuju veći rang takmičenja i iz razgovora sa čelnim ljudima Regionalna liga je sasvim realna situacija već u iducoj godini”, dodaje Petković.

Petković je za kraj uputio sve čestitke domaćinu i svima koji su pomogli u realizaciji ovog odlaska u Rijeku, te najavio da pred Hercegovcima i Dervenćanima se slijede novi izazovi sve u cilju promocije ragbija.