Home GRADOVIDerventa Poraz Dervente od Vogošće na domaćem terenu: Dva kola prije kraja Dervenćani drže treću poziciju

Rukometaši Dervente su u okviru 24. kola Premijer lige BiH poraženi na domaćem terenu od lidera Vogošće sa 26:30.

Prvo poluvrijeme pripalo je Dervećanima koji su dobro otvorili utakmicu i na pauzu odlaze sa prednošću od tri gola, a rezultat je bio 14:11.

U nastavku Derventa i dalje igra svoju igru, te drži prednost od tri pogodka. Na dvadaesetak minuta prije kraja susreta, tačnije u 41. minuti rezultat je bio 19:16. Ubrzo gosti iz Vogošće stižu na minus jedan, te je u 48. minuti rezultat bio 21:20. Pet minuta prije kraja susreta Vogošća ima prednost od tri pogodka i rezultat je bio 25:22.

Konačan rezultat na semaforu Sportsko-kulturnog centra u Derventi bio je 26:30 za Vogošću, čime gosti u “ligu za prvaka” ulaze sa prve pozicije.

Najefikasniji u Derventi bio je Božić sa 7, a pratio ga je Zemunović sa 6  pogodaka, dok je prvo ime kod Vogošće bio Međić sa 12 pogodaka.

Derventa i nakon ovog kola ostaje na trećem mjestu sa 40 osvojenih bodova, a prate ju Bosna, Zrinjski i Konjuh sa po 37 bodova. U narednom kolu Derventa igra u Sarajevu sa Bosnom, dok Vogošća igra u Banjaluci sa Borcem.

RK Derventa – RK Vogošća PH 26:30(14:11)