Home GRADOVIDerventa Područna liga Doboj: Pobjeda Osinjana, poraz Lužančana

Područna liga Doboj: Pobjeda Osinjana, poraz Lužančana

Prethodnog vikenda odrigrano je 10. kolo Područne lige Doboj, a Borac iz Bosanskih Lužana kod Dervente upisao je poraz, dok je  Borac iz Osinje došao do tri boda.

Lužančani su gostovali u Majevcu kod ekipe Vučijaka, gdje su poraženi sa 3:1. Borac je dobro ušao u ovaj susret u 32. minuti su poveli golom Marinović, a prethone je dobru šansu je imao isti igrač, kao i Makivić i Budeša. Ipak, u 36. Vučijak stiže do pogodka, te se na odmor ide rezultatom 1:1. U nastavku domaći postižu još dva pogodka, prvo je u 82. pogodio Tripić, a u 88. Živković postavlja konačnih 3:1. Treba dodati da je i Borac imao svoje šanse u nastavku, ali nisu imali sreće. I ovaj put gostovanje je propustilo nekoliko prvotimaca Lužančana.

Borac iz Osinje nakon poraza u derbiju sa Lužančanima, na svom terenu dočekao je Crkvinu te slavili sa 3:0.

U narednom 11. kolu Borac iz Lužana dočekuje Liješće, dok Osinjani putuju u goste Rudaru iz Stanara.