Home GRADOVIDerventa Pobjeda Tekstilca nad Proleterom iz Teslića

Pobjeda Tekstilca nad Proleterom iz Teslića

Fudbaleri Tekstilca odigrali su petu pripremnu utakmicu i konačno upisali prvu pobjedu, a bolji su bila sa 2:0 od Proletera iz Teslića.

U prvom poluvremenu Marko Stojić izveo je veoma podmlađen sastav protiv ovog drugoligaša, ali je na golu ostavio iskusnog Dejana Plisnića. “Krojači” su se dobro držali, ali su mreže mirovale u prvih 45. minuta. Sigurno je da treba istaći dobru igru mladog Simića u veznom redu, kao i Đekića.

Tekstilac u nastavku ulazi sa 11 novih igrača, te ekipa uspjeva da slomi goste iz Teslića. U 62. minuti u šestnestercu gostiju fauliran je Brković i sudija pokazuje na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Milaković, koji Dervenćanima donosi vodstvo. Drugi pogodak viđen je u 80. minuti, a strijelac za konačnih 2:0 bio je Brković.

Naredni protivnik za derventskog prvoligaša je Zvijezda iz Gradačca, a šampionat Srpske počinje 12. avgusta kada u Derventu dolazi posrnuli velikan Slavija.