Home GRADOVIDerventa Pobjeda Borca u Derventi: Tekstilac sa igračem manje igrao u nastavku

Pobjeda Borca u Derventi: Tekstilac sa igračem manje igrao u nastavku

Derbi  17. Kola Prve fudbalske  lige Republike Srpske odigran u Derventi između domaćeg Tekstilca i Borca iz Banjaluke, pripao je gostima rezultatom 0:1.

U prvom poluvremenu na Gradskom stadionu mreže su mirovale, ali vriejdi izdvojiti nekoliko šansi. Pokušali su gosti u 12‘ minuti iz slobodnog udarca, ali lopta samo ide do živog zida. Iskusni napadač „Krojača“ Stijepić pokušao je glavom nakon kornera Brkovića i lopta ide iznad gola Avdukića.

Nastavak susreta donosi dosta uzbuđena.  Brković sjajno proigrava Susakovića koji izlazi jedan na jedan sa Avdukićem i propušta najbolju šansu za domaće. Ubrzo su gosti uzvratili i to golom, a strijelac u 50’ minuti bio je Danilović Vladan. Nakon toga u 59’ minuti šok za domaće navijače, drugi žuti karton dobija igrač Tekstilca Kremenović, te nastavljaju sa desetoricom.

Prijetio je i Borac preko Radoje u 63’ minuti ali bez gola, lopta je završila iznad Plisnićevog gola. Pokušali su i preko Đorđeića, ali lopta je ide pravo u iskusnog Plisnića. U finišu susreta Tekstilac je imao slobodan udarac sa nešto više od 20 metara, šutirao je Kovač  ali nije bilo gola. Susret je odigran po izuzetno teškom terenu, jer je prethodnih dana kiša uradila svoje.

Vrijedi dodati da su gosti iz Banjaluke imali veliku podršku svojih navijača popularnih “Lešinara”.

FK Tekstilac – FK Borac BL 0:1 (0:0)