Home GRADOVIDerventa PL BIH – RK Derventa upisao pobjedu na startu

PL BIH – RK Derventa upisao pobjedu na startu

Na otvaranju rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine, naši rukometaši igrali su na domaćem terenu u subotu od 19 časova.

Protivnik RK Dervente bila je ekipa RK Maglaj, koja se prošle sezone nije takmičila zbog poplava koje su pogodile Maglaj. Ove godine ponovo su u takmičenju, ali sa znatno mlađom ekipom. Vrijedi dodati da su okviru priprema za ovu sezonu, ovde dvije ekipe odigrale prijeteljski susret u Derventi, gdje su domaći bili uspješniji.

Nakon prvih 30. minuta na pomolu je bilo veliko iznenađenje, gosti iz Maglaja imali su 3+ (12:15). Ipak, u nastavku igrači trenera Zorana Dokića zaigrali su čvršće i agresivnije u odbrani, te efikasnije u napadu što je dovelo do vodstva od 20:18 u 40. minuti. Na kraju utakmice na semaforu je stajalo 27:25 za Dervenćane.

Najboji kod domaće ekipe bili su golman Starčević, te ovo sezonsko pojačanje Goran Šarenac sa deset pogodak i Goran Zemunović sa 6 pogodaka. U sljedećem kolu RK Derventa putuje u Ljubuški, gdje će igrati sa Izviđačem.