Home GRADOVIDerventa Osinja pobjednik Turnira mjesnih zajednica

Osinja pobjednik Turnira mjesnih zajednica

Oko tri stotine ljubitelja futsala je uživalo na završnici 6. Turnira mjesnih zajednica opštine Derventa. U prvom polufinalu ekipa Osinje je brzo došla do dva gola prednosti i strpljivo je gradila svoje napade i čekala greškuekipe iz Pojezne. Poveli su osinjani i 3:0 , da bi nakon toga Pojezna dosta bolje stajala na terenu , smanjila rezultat i promašila nekoliko odličnih šansi, a kad su primili četvrti gol već je se  znao prvi finalista. Iako su bili favoriti u drugom susretu i poveli veoma brzo sa 1:0, prošlogodišnji pobjednik Derventa I nije uspjela da dođe do pobjede nad veoma motivisanom ekipom Ukrine koja je ginula za svakom loptom. Odlično je odigrao Čolić , koji je postigao i 3 gola, i ekipa Ukrine se zasluženo našla u finalu. Nakon polufinalnih susreta na terenu su svoje umijeće pokazali predpioniri Fk Tekstilac

( godište 2004/05 ) i oduševili sve prisutne.

U finalnom susretu, ukupno 50 meč na turniru, nastupili su ekipe koje do sada nisu osvajale ovaj turnir . Ekipa Osinje je dva puta poražena u polufinalu, dok je Ukrina prvi put ušla i u polufinale. Kao i u polufinalu osinjani brzo postiže dva gola za ubjedljivo vodstvo. Sredinom prvog poluvremena povećavaju preko Panzalovića vodstvo, da bi pred kraj prvog dijela Trutina smanjio rezultat na 3:1, a odmah iz sljedećeg napada osinjani postižu četvrti gol i to je  rezultat prvog poluvremena. I kad se misliilo da će pehar lagano otići u Osinju, igrači Ukrine su razuvjerili sve prisutne i  preko Bosića i Čolića smanjili rezultat na 4:3. Imali su igrači Ukrine pet minuta za izjednačenje , ali nakon dosta promašenih šansi i jedne i druge ekipe ipak je taj rezultat ostao na kraju meča. Najbolji igrač je iskusni Bogdan Željko, a najbolji golman Vedran Gojić oba iz pobjedničkog sastava.