Home GRADOVIDerventa OKI “Derventa” upisao dva poraza u ligi

OKI “Derventa” upisao dva poraza u ligi

by admin

Prošle srijede odigrana je utakmica drugog kola Prve lige Republike Srpske u sjedećoj odbojci i Dervenćani su gostovali u Prijedoru kod ekipe Kozare.

Dervenćani su pokušali da iznenade domaćine i poveli su rezultatom 1:0 u setovima. Sledeća tri seta su dobili domaćini, ali Derventa iako je izgubila ovu utakmicu pokazala je dobru igru i veliko zalaganje tokom cijele utakmice, a po setovoima je bilo (18:25,25:17,25:22,25:21).

Igrači Dervente u nedjelju su dočekali ekipu Kneževa iz istoimenog grada i doživjeli neočekivan poraz rezultatom 3:2.  U prvom setu dominacija je bila na strani Dervenćana i domaća ekipa je došla u vodstvo. U sledeća dva seta bolje su odigrali gosti iz Kneževa i dolaze u vodsvo 2:1 u setovima. Dervenćani su zaigrali u četvrtom setu i izjednačavaju rezultaz 2:2 u setovima, dok u petom odlučujućem setu više su pokazali gosti iz Kneževa i odnose dva boda iz Dervente (25:16,19:25,22:25,25:17,11:15).

Sledećeg vikenda odigraće se polufinale KUP-a Republike Srpske u sjedćoj odbojci, a OKI Derventa odigraće utakmicu sa aktuelnim prvakom Republike Srpske ekipom Banja Luke.