Home GRADOVIDerventa OKI Derventa pobjedom počeo prvoligašku sezonu

OKI Derventa pobjedom počeo prvoligašku sezonu

by admin

U nedjelju je počelo takmičenje u okviru Prve lige Republike Srpske u sjedećoj odbojci u sezoni 2016/17 gdje se takmiči Odbojkaški klub invalida “Derventa” iz Dervente.

U prvom kolu ekipa Dervente bila je domaćin i zabilježila pobjedu rezultatom 3:0 nad ekipom i Borca iz Banja Luke.

U prvom setu igra je bila izjednačena do sredine seta a onda je ekipa Dervente preuzela inicijativu i rješila ovaj set. Drugi set utakmice protekao je u dominaciju derventskih igrača i on je završen sa velikom razlikom u korist domaće ekipe.

U trećem setu gosti iz Banja Luke su zaigrali angažovanije  I napravili razliku , te poveli rezultatom 12:6. Međutim to je bilo sve što su uradili gosti iz Banjaluke tokom ovog seta. Derventa je zaigrala te i ovaj set riješava u svoju korist rezultatom 25:19  i osvaja tri boda na početku prvenstva.

Narednog vikenda biće odigran KUP Republike Srpske, a ekipa Dervente igra u Doboju polufinale sa ekipom OKI Doboj.

OKI Derventa – OKI Borac Banja Luka 3:0 (25:19,25:14,25:19)
Sala: OŠ Nikola Tesla
OKI Derventa : Todorić, D.Kulaga, Borojević, N.Vidaković, Bojanić, Č.Pećić, Savković, S.Kulaga.