Home GRADOVIDerventa Odbojkašice Dervente preokretom do prve premijerligaške pobjede

Odbojkašice Dervente preokretom do prve premijerligaške pobjede

Odbojkašice Dervente ostvarile su prvu pobjedu u Premijer ligi BiH, a bolje su u  četvrtom kolu Premijer lige BiH bile od Radnika iz Bijeljine sa 3:1.

Pri rezultatu 9:5 za gošće ekipa Dervente je bila primorana na tajm-aut. Do prvog tehničkog tajm-auta ista slika na terenu, Radnik ima 5+ tačnije 12:7. Do kraja prvog seta gošće uspjevaju samo da naprave još veću razliku i osvoje ga sa 25:16.

U drugom setu derventske odbojkašice igraju svoju igru i imaju 7:1, kada Radnik traži tajm-aut. Do kraja drugog seta Derventa je samo povećala prednost, a konačan rezultat je bio 25:9 i izjednačenje u setovima na 1:1.

Treći set ponovo donosi dominaciju Dervente, tako na prvom tehničkom tajm-autu imaju viskoih 12:3. Pri rezultatu 17:5, drugu opomenu dobio je pomoćni trener Radnika te je rezultat bio 18:5. Derventa i nakon opemene gostima, nastavlja sjajnom igrom i set osvaja sa 25:10 i dolazi do rezultata od 2:1 u setovima.

Na prvom tehničkom tajm-autu, četvrtog seta Derventa ima vodstvo od 12:7. Četvrti set dobijaju sa 25:20 i dolaze do svoje prve pobjede.

U ovom meču odbojkašice Dervente sa klupe je predvodio domaći trener Vlado Kovačević, koji je pomoćni trener ekipe.

OK Derventa – ŽOK Radnik  3:1 (16:25; 25:9; 25:10; 25:20)
Sportsko-kulturni centar Derventa

OK Derventa: Ninković, Đapa, Žarić, Makivić, Kojić, Subić, Tutnjević, Kenjalo, Živković, Hrustić, Dragičević, Babić