Home GRADOVIDerventa Odbojka: Poraz Dervente od Kule

Odbojka: Poraz Dervente od Kule

by admin

Odbojkašice Dervente sinoć su odigrale drugu utakmicu u Premijer ligi BiH i upisale drugi porza. Ovaj put bolja od ekipe Dervneta bila je Kula iz Gradačca, koja je slavila sa 3:0 (25:17; 25:17; 25:12).

Na samom stratu prvog seta gledali smo izjedančenu igru i sjajne poteze od obe ekipe, ali već kod prvog tehničkog tajm-auta bilo 12:8 za Kulu. Do kraja prvog seta gošće su samo uvećale svoju prednost i prvi set osvojile rezultatom 25:17.

U početku drugog seta Dervenćanke su na kratko vodile, a pri rezultatu 7:5 Derventa traži tajm-aut. Nakon kratke pauze Kula nastavlja istim ritmom, pa tako već na tehničkom tajm-autu ima 12:9. Djevojke iz Gradačca i dalje su imale prednost, koju su na kraju uvećale za 8+ , tačnije 25:17 kao i u prvom setu.

Treći set ništa novo nam nije donio, pa tako već kod prvog tehničkog tajm-auta rezultat je bio 12:5 za Kulu. Do kraja je ekipa Kule samo povećala svoju prednost i treci set dobila sa velikih 25:12.

Ekipa Dervente u sljedećem kolu igra komšijski derbi u Modriči sa istoimenom ekipom.