Home GRADOVIDerventa Odbojka PL BiH: Derventa slavila u Tuzli

Odbojka PL BiH: Derventa slavila u Tuzli

Odbojkašice Dervente sinoć ostvarile i treću pobjedu u Premijer ligi BiH. U okviru 9. kola bolje su bile od Slobode iz Tuzle, a konačan rezultat bio je 3:1 (26:24, 25:17, 10:25, 27:25).

Dervenćanke su tokom cijele utakmice djelovale organizovanije i kompaktnije, te su kažnjavale svaku i najmanju pogrešku igračica Almira Žilića, a u trenutku kada se “lomio” rezultat u četvrtom setu sačuvale su “hladnu” glavu i na kraju zasluženo slavile.

Iako su Tuzlanke bolje otvorile prvi set (4:0), gošće su brzo okrenule rezultat u svoju korist, te vodile i do 5 poena. Na kraju su zamalo ispustile stečenu prednost te prvi set dobile u neizvjesnoj završnici sa 24:26.

Derventa je odigrala još bolje u drugom setu. Povele su 7:8 i nakon toga sve više povećavale razliku do maksimalnih +8 nakon drugog seta, 17:25.

Soboda se trgnula u trećem setu. Unatoč lošem otvaranju ove dionice, domaće su odbojkašice napravile seriju od 9:0 (povele 12:5), te do kraja seta potukle ekipu Dervente za konačnih 25:10.

Pravu dramu gledali smo u posljednjem setu. OdbojkašiceDervente konstantno su vodile minimalnom razlikom, a domaće su uz pomoć “probuđene” publike stigle do 24:24. Ipak, do potpunog preokreta odbojkašice Slobode nisu uspjele doći, te su na kraju morale čestitati gošćama.

U narednom 10. kolu odbojkašice Dervente igraju u Banja Luci sa Volejom.

Izvor: Vedran Jahić – kamelon.ba