Home GRADOVIDerventa Odbojka PL BIH: Derventa nemoćna protiv Gacka

Odbojka PL BIH: Derventa nemoćna protiv Gacka

U okviru 8. kola Premijer lige BiH za odbojkašice, Derventa je igrala sa Gackom i poražena je sa 3:0 po setovima (25:11; 25:11; 25:9).

Teško je bilo i očekivati da će odbojkašice Dervente uspjeti pružiti otpor gošćama iz Gacka, koje ne znaju za poraz u PL BiH. Prvi set bolje su otvorile Gačanke i od samog starta nametnule svoj ritam, te su sigurnom igrom osvojile prvi set rezultatom 25:11.

Početkom drugog seta izjednačena igra i na prvi tehnički tajm-aut ide se rezultatom 12:7 za Gacko. Posle kratke pauze, djevojke iz Gacka dolaze do svoje igre i osvajaju i drugi set rezultatom 25:11.

Dervenćanke nisu ni u trećem setu uspjele pružiti veći otpor lideru prvenstva, te su Gačanke treći set dobile sa još većim rezultatom 25:9.

U sljedećem 9. kolu Derventa putuje u Tuzlu kod Slobode, dok ekipa Gacka igra na domaćem parketu sa Kulom iz Gradačca.