Home GRADOVIDerventa Nakon penala Tekstilac ispao iz Kupa BiH

Nakon penala Tekstilac ispao iz Kupa BiH

Fudbaleri derventskog Tekstilca u okviru šesnaestine finala Kupa BiH gostuju Rudaru u Prijedoru, a nakon regularnih 90. minuta rezultat je bio 1:1, te je u penal seriji više sreće imao Rudar.

Dervenćane je u vodstvo doveo Milaković, koji sa 20 metara u 27. minuti iz slobodnog udaraca savladao golmana Prijedorčana. Do kraja prvog dijela,  tačnije u 40. minuti domaći uspjevaju da izjednače preko  Jaćimovića.

U nastavku su i domaći imali svoje prilike preko Gavaranović, Lolića, ali je mladi Pećić bio siguran. Tekstilac je imao stopostonu šansu preko Brković, koji je izašao jedan na jedan sa golmanom Rudara, ali promašio okvir gola. Imao je Tekstilac još dvije šanse, ali je Šarac bio siguran. Uslijedilo je izvođenje jedanesteraca, gdje je rezultat bio 4:3 za Rudar.

Tekstilac je u ovaj susret ušao bez prvog napadača Perića,  koji je zadobio manju povredu u susretu sa Sutjeskom.

Dervenćani već u petak igraju naredni susret, kada će na Gradskom stadionu u Derventi u okviru Prve lige RS dočekati Podrinje iz Janje od 16 časova.

FK Rudar – FK Tekstilac  1:1(1:1) penali 4:3