Home GRADOVIDerventa MFL-PFL: Pobjeda Osinjana, prekid na utakmici u Pojezni

MFL-PFL: Pobjeda Osinjana, prekid na utakmici u Pojezni

Ovog vikenda nastavljena je i Međuopštinska fudbalska liga Doboj  u kojoj je odigrano je 16. kolo.

FK 4. Juli (Pojezna– FK Borac (Bos. Lužani) PREKID U POJEZNI

U nedjelju Borac je gostovao u Pojezni, a utakmica nažalost utakmica nije završena. Borac je startovao silovito u utakmicu i već 10. minuti Miljić je probio po desnoj strani i uposlio Makivića kome nije bilo teško da loptu pospremi u mrežu. Kojić je tri puta pogađao okvir gola i jednom Miljić, dok Makivić nije iskoristio šansu kada je izašao sam pred golmana. Umalo da nije stigla kazna za silne promašaje, kada sudija Mihajlović svira  penal za domaće. Šogorović ipak nije uspio da postigne gol. U samom finisu prvog poluvremena Kojicć postiže gol za 0:2. Nesigurno sudjenje i neujednacen kriterijum sudjenja unosi nervozu kod obje ekipe. U 60. minuti štoper domaćih Aleksić dobija drugi žuti karton i napada sudiju, što je bio dovoljan razlog za glavnog sudiju da se utakmica prekine pri rezultatu 0:2.

Odluka o ovom biće donešena u narednim danima od strane Područnog saveza Doboj.

FK Vučijak – FK 27. Juli (Kalenderovci) 6:0

U narednom 17. kolu  Borca iz Lužana igra na domaćem terenu protiv 27. Jula, dok ekipa iz Pojezne igra u Sijekovcu sa Zadrugarom.

U okivru Područne fudbalske lige Doboj  odgirano je 17. kolo, a Osinjski borac slavio je na domaćem terenu.

FK Borac – FK Rudar (Stanari) 3:2 (0:1)

Fudbaleri Borca slavili su na domaćem terenu protiv Rudara iz Stanara. Iako su sredinom poluvremena imali minus od dva gola, bodovi su ipak ostali u Osinji. Golove za Rudar postigli su Kristijan Lazić i Borko Marić, dok su Osinjani preokrenuli rezultat preko Marića i Bogdana, koji je postigao dva gola.

Ujedno je ovo bila i prva pobjeda Borca nad Rudarom u zvaničnim utakmicama.

U narednom 18. kolu Borac igra  u Gornjim Kladarima sa istoimenom ekipom.