Home GRADOVIDerventa Liga za prvaka RS: Velikan iz Platonove veliki zalogaj za Tekstilac

Liga za prvaka RS: Velikan iz Platonove veliki zalogaj za Tekstilac

Fudbaleri Tekstilca poraženi su na domaćem terenu od Borca iz Banjaluke sa 2:0 u okviru  26. kola Prve lige RS, a četvrtog “lige za pravka”.

Banjalučani su pobjedu osigurali u prvom poluvremenu, a prvi gol su postigili su 7. minuti susreta preko Kunića. Prilikom ovog pogodka, mladi golman Dervenćana zadobio je povredu te je u 17. minuti na teren ušao Dejan Plisnić. Nedugo zatim, Dragišić je bio primoran na još jednu izmjenu, kada je povrijeđenog Kovača zamijenio Kremenović. Već u 31+8. minuti Borac je udvostručio prednost, a strijelac je bio Delić.

U nastavku velikan iz Platonove je konkretniji i igra svoju igru, te nakon faula mladog Gatarića u šesnaestercu Banjalučani imaju penal. Udarac sa bijele tačke izveo je Delić, ali uspješniji je bio iskuni Plisnić koji brani jedanesterac. Do kraja utakmice gosti su imali još nekoliko prilika, ali je Plisnić pokazao da i dalje vrijedi, te da može još nositi “krojače” u prvoligaškom društvu.

U narednom kolu Tekstilac gostuje kod Kozare, dok Borac dočekuje Rudar Prijedor.

FK Tekstilac – FK Borac BL 0:2 (0:2)