Home GRADOVIDerventa Liga za prvaka RS: Tekstilac i Borac podijelili bodove

Liga za prvaka RS: Tekstilac i Borac podijelili bodove

Fudbaleri Tekstilca su okviru 31. kola Prve lige Republike, a deveotg “lige za pravaka igrali u Banjaluci sa Borcem, gdje su podijelili bodove i odigrali 0:0.

U 8. minutu Tekstilac imao dobru šansu, Stijepić je izašao sam pred Trkulju, ali je loše primio loptu i otišao suviše ukoso od gola domaćih, poslije čega nije bio u mogućnosti da šutira. Već u sledećem napadu na drugoj strani Kukić je imao dobru poziciju, suviše je oklijevao, pa je odbrana gostiju uspjela da izbaci loptu u korner.

U 16. minutu Radoja sa ivice šesnaesterca dobro šutira, Plisnić odličnom paradom ispod prečke izbija loptu u korner. Usledila su tri udarca iz ugla za domaće, ali je ostalo 0:0. Nedugo zatim, tačnije u 18. minutu Djordjević je centrirao pred gol gostiju, Kunić je uspeo da zahvati loptu glavom, ali ne i da precizno šutira.

Kunić je iskosa sa desne strane išao sam prema Plisniću, a iskusni golman Tekstilca je uspeo da zaustavi njegov udarac i izbaci loptu u korner, igrao se 22. minut.

Prvi žuti karton u Banjaluci dobio je Srboljub Jandrić iz Tekstilca u 29. minutu. Nakon toga nova šansa za Borac u 32. minutu. Kukić ke centrirao sa desne strane Kunić je opet šutirao glavom, ali je lopta otišla iznad prečke. U 36. minutu sudija Pajić je zbog povlačenja za dres, žutim kartonom kaznio Vladanka Komlenovića iz Tekstilca.

Crveni karton za Bojana Puzigaću iz Borca u 39. minutu. On i Vladan Danilović su na ivici šesnaesterca zaustavili Zlatka Dusparu, koji je ostao da leži. Pajić je tek posle asistencije pomoćnika Rakića dosudio prekršaj i levom beku domaćih pokazao put u svlačionicu. Do kraja prvog dijela nije bilo prijetnji, te se na odmor ide sa rezultatom 0:0.

Dvostruka izmjena u 46. minuti, po jedna na obje strane. U Borcu Gedeon Guzina je zamjenio Miloša Kukića, a u Tekstilcu Saša Đuričić je ustupio mjesto Milanu Brkoviću.

U 52. minutu Radulović odlično šutirao iskosa sa lijeve strane, a Plisnić novom paradom izbacio loptu u korner. Druga izmjena u Borcu bila je u 66. minuti, kada je igru  napustio Siniša Radoja, a na teren ušao Bojan Burazor.

U 69. minutu žuti karton u timu Tekstilca dobio je Dušan Marić, sa mo minut posle žuti karton u ekipi Borca dobio je Petar Kunić. Nedugo zatim, žuti karton u 72. minutu dobio je Milan Brković iz Tekstilca, a posljedica je nervozna igra na obje strane.

Guzine je u73. minuti pokušao sa oko 30 metara i gadjao donji desni ugao gostujućeg gola, ali je lopta otišla pored stative. U 76.minutu Đorđević je bio sam, ali je iskosa sa leve strane šutirao pored gola iako je dalji ugao bio prazan.

Izmjena u Tekstilcu u 83. minutui, iz igre je izašao Igor Susaković, a ušao je mladi Dejan Đekić. Još jedan karton,  koji je u 87. minuti dobio Aleksandar Radulović iz Borca.  Žuti karton u Tekstilcu dobio je Saša Stijepić.

Izmjena u Borcu. Igru napustio Petar Kunić, a ušao Radovan Perišić koji je u prvom kontaktu s loptom pokušao glavom, ali je bio precizan.

Na kraju ostaje rezultat iz prvog dijela, 0:0. Tekstilac je prva ekipa koja u Ligi za prvaka a nije poražena u Banjaluci od povratnika u Premijer ligu.

U narednom posljednjem kolu, Tekstilac dočekuje Kozaru.

FK Borac – FK Tekstilac 0:0 (0:0)
Gradski stadion Banjaluka
Sudija Pajić Danijel (Bijeljina).
Crveni karton: Puzigaća ‘39 (Borac).
Žuti kartoni: Kunić ‘70, Radulović ‘87 (Borac); Jandrić ‘29 ,Komlenović ‘36, Marić ‘69, Brković M. ‘72(Tekstilac)

FK Borac BL: Trkulja, Danilović I., Ojdanić, Puzigaća, Radoja (od 66. Burazor), Kunić (Perišić), Radulović, Raspudić, Đorđević, Kukić (od 46. Guzina), Danilović V.. Trener: Tešić Marko.

FK Tekstilac: Plisnić, Marić, Kovač, Jolović, Đuričić (od 46. Brković M.), Jandrić,Kremenović, Stijepić, Susaković (od 83. Đekić), Komlenović, Duspara. Trener: Zoran Dragišić.