U okviru manifestacije „Derventsko ljeto“, Derventa će 15. avgusta ugostiti legendarnu YU Grupu, jedan od najznačajnijih i najdugovječnijih rok sastava sa ovih prostora.
Koncert će biti održan na Trgu oslobođenja, sa početkom u 21 čas, a posjetioce očekuje veče ispunjeno bezvremenskim hitovima koji već više od pet decenija zauzimaju posebno mjesto na regionalnoj rok sceni.
YU Grupa osnovana je 1970. godine u Beogradu i smatra se jednim od pionira rok muzike na prostoru bivše Jugoslavije. Bend su osnovala braća Dragi i Žika Jelić, koji su i danas njegov zaštitni znak. Prepoznatljivi su po spoju klasičnog rok zvuka i elemenata tradicionalne balkanske muzike, čime su izgradili jedinstven muzički izraz.
Tokom dugogodišnje karijere objavili su brojne albume i ostavili neizbrisiv trag hitovima poput „Crni leptir“, „Mornar“, „Od zlata jabuka“, „Kosovski božuri“ i „Čudna šuma“, koji i danas okupljaju generacije ljubitelja roka.

