Home GRADOVIDerventa KUP RS: Slavija iz Istočnog Sarajeva prvi finalista

KUP RS: Slavija iz Istočnog Sarajeva prvi finalista

Nakon što je svečano otvorena završnica Kupa RS u Derveneti na teren je izašao i prvi polufinalni par Sloga i Slavija, gdje je ekipa iz Istočnog Sarajeva došla do pobjede rezultatom 40:39.

Nimalo lak zadatak nije imao premijerligaš Sloga koja se u prvom dijelu dobro namučila sa prvoligašom iz Istočnog Sarajeva, te se na pauzu otišlo neriješenim rezultatom 16:16. Veoma neizvjesno bilo je i u nastavku, ali i na isteku svih 60 minuta bilo je neriješeno 36:36 te su uslijedili produžetcci. Više sreće u produžetcima imala je Slavija, koja je na kraju došla do pobjede rezultatom 40:39.

Najefikansije u redovima pobjedničke ekipe bio je Luketa sa 9, a pratili su ga Vukadin i Vuleta sa po 7 , dok je kod Sloge prvo ime bio Bajović sa 12, zatim Pavlov sa 6 pogodaka.

Slavija će u finalu igrati sa boljim iz duela Prijedora i Dervente, koji se igra od 19 časova.

RK Sloga – RK Slavija 39:40 (16:16)