Home GRADOVIDerventa KUP RS: Derventa srušila Borac i izborila polufinale

KUP RS: Derventa srušila Borac i izborila polufinale

Rukometaši Dervente plasirali su se u polufinale Kupa Republike Srpske pobjedom nad banjalučkim Borcem sa  24:20 .

Dervenćani su već na poluvremenu imali veliku prednost od šest razlike, a rezultat je bio 15:9. U nastavku igrači Zorana Dokića uspjevaju održavati ritam, tako je petnaest minuta prije kraja susreta rezultat bio 22:14 za Derventu. Konačan rezultat na semaforu Sportsko–klulturnog centra u Derventi bio je 24:20 za domaće .

Najbolji u redovima Dervente bili su Šijaković sa 8 i Zekić sa 4 pogodka, dok su Borac predvodili Nježić i Lončar sa po pet golova.

Pored Dervente, u polufinale Kupa RS već se plasirala dobojska Sloga, Slavija iz Istočnog Sarajeva, a četvrti polufinalista biće pobjednik susreta Mladost-Prijedor.

RK Derventa – RK Borac 24:20 (15:9)